Personalizare factura

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
vasilec760
Mesaje: 117
Membru din: Vin Mar 21, 2008 12:00 am

Personalizare factura

#1 Mesaj de vasilec760 »

Buna ziua. Cum pot personaliza o factura (sigla, adresa web, logo etc.)?
multumesc

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8251
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Personalizare factura

#2 Mesaj de herganiec »

se poate pune doar o sigla pe factura.
la tiparire facturi , configurare , apare sus un dreptunghi cu imagine unde poti "importa" sigla firmei si cam atat.


adresa de Web poti sa o pui tot la tiparire in partea stanga, o scrii sub contul bancar.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

vasilec760
Mesaje: 117
Membru din: Vin Mar 21, 2008 12:00 am

Re: Personalizare factura

#3 Mesaj de vasilec760 »

multumesc

taranekc
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mar 01, 2006 12:00 am

Re: Personalizare factura

#4 Mesaj de taranekc »

herganiec scrie:se poate pune doar o sigla pe factura.
la tiparire facturi , configurare , apare sus un dreptunghi cu imagine unde poti "importa" sigla firmei si cam atat.


adresa de Web poti sa o pui tot la tiparire in partea stanga, o scrii sub contul bancar.
Buna ziua. La mine mu apare logo- ul firmei pe factura, desi am bifat casuta "Imagine", am micsorat JPG- ul cu imaginea logo- ului (cca. 20- 30 kb.) si nici cand "vizualizez", nici dupa printare nu se vede nimic. (logo- ul este colorat). Daca puteti sa ma ajutati, va multumesc!

Mda... Mi- a umblat gura mai repede decat mintea! :) Intre timp mi- am dat seama ca sigla, sau logo- ul apare doar in format A4, si eu folosesc cel de A5... Pacat, arata f. bine logo- ul pe factura..., nu se poate face ceva sa apara si pe format A5? Eventual sa se vada in mare dar slab, ca si un "watermark"?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24168
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Personalizare factura

#5 Mesaj de balazse »

Poate vor implementa cei de la Saga, poate ar trebui sa faci o sugestie in privinta asta direct lor prin e-mail.

emandachem586
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 16, 2016 4:50 pm
Localitate: Târgu Mureș
Contact:

Re: Personalizare factura

#6 Mesaj de emandachem586 »

Ar fi util daca s-ar putea include logo-ul si pe formatul facturii A5.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24168
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Personalizare factura

#7 Mesaj de balazse »

Functineaza si pe format A5, sau cumva te referi la factura cu chitanta format A5?

burciua696
Mesaje: 13
Membru din: Mar Ian 30, 2018 2:55 pm

Re: Personalizare factura

#8 Mesaj de burciua696 »

Nu cred ca se face referire la marimea fisierului ci la latimea imagini 2,8cm adica 105 pixeli

emandachem586
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 16, 2016 4:50 pm
Localitate: Târgu Mureș
Contact:

Re: Personalizare factura

#9 Mesaj de emandachem586 »

balazse scrie:Functineaza si pe format A5, sau cumva te referi la factura cu chitanta format A5?
Da, asta folosim noi cel mai mult, A5 cu chitanta inclusa. Si in formatul acesta nu apare Logo.

Am verificat pe A5 fara chitanta si intradevar apare logo-ul. E bine de stiut si e utila informatia pt noi

Multumesc

Scrie răspuns