act adit/decizie incetare

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
nitai84
Mesaje: 10
Membru din: Lun Sep 09, 2013 1:36 pm

Re: act adit/decizie incetare

#31 Mesaj de nitai84 »

Buna ,
aaceeasi problema o am si eu ,
imi apare istoric salariat incetat, dau clic pe ultima pozitie dar cand dau pe decizie imi da tot act aditional, am facut tot ce ati scris mai sus , degeaba , numai act aditional imi deschide

maginap
Mesaje: 88
Membru din: Vin Oct 21, 2011 5:06 pm
Localitate: Resita

Re: act adit/decizie incetare

#32 Mesaj de maginap »

daca in storic salariat este completata coloana <Stare> incetat, <temei legal> si <data incetare>
programul afiseaza decizia de incetare.
vedeti sa fie completate altfel se listeaza act aditional.

tudosien
Mesaje: 503
Membru din: Joi Sep 11, 2008 12:00 am

Re: act adit/decizie incetare

#33 Mesaj de tudosien »

Da de suspendare face, sau nu ma mai chinui? Am facut toate de mai sus si cu "bungheala" si tot act aditional obtin:
https://ibb.co/dP854S

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: act adit/decizie incetare

#34 Mesaj de herganiec »

si ce scrie in actul aditional la persoana respectiva? Nu se refera la suspendare?
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

tudosien
Mesaje: 503
Membru din: Joi Sep 11, 2008 12:00 am

Re: act adit/decizie incetare

#35 Mesaj de tudosien »

Eu nu stiu cum ar trebui sa arate decizia de suspendare emisa din Saga-ca n-am reusit sa o obtin- dar am crezut ca e diferita de actul aditional care se genereaza(intr-adevar cu informatiile privind suspendarea). Daca singura diferenta e denumirea, act aditional in loc de decizie, atunci na-re nici un rost.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24110
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: act adit/decizie incetare

#36 Mesaj de balazse »

Daca ne uitam la vers.423 gasim urmatoarele:
ver 3.0.423 din 18.07.2013
1. S-a introdus suport pentru generarea actelor aditionale aferente contractului individual de munca si a deciziilor de incetare in ecranul "Istoric salariat" accesabil din ecranul pentru generarea Registrului de evidenta al salariatilor. Actele aditionale se vor genera intr-un formular PDF editabil.
Deci act aditional si decizie de incetare, decizie pentru suspendare nu exista in program.

Scrie răspuns