vanzare auto

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: vanzare auto

#16 Mesaj de septimiuv »

Pe de altă parte forumul nu este circ.

rogojanm152
Mesaje: 266
Membru din: Mar Noi 18, 2008 12:00 am

Re: vanzare auto

#17 Mesaj de rogojanm152 »

Buna ziua,ma scuzati,nu am mai intrat pe forum acum am vazut,imi cer scuze ca am iscat neintelegeri,eu oricum va multumesc din suflet tuturor pt ca de fiecare data mi-ati fost de foarte mare ajutor,am procedat astfel: am facut factura cu chitanta, si am facut o decizie ,ca aceea de inceput de an cu numerotarea facturilor,si am precizat ca a fost o ocazie unica. Intradevar programul nu ne permite daca nu a avut intrare nu am cum sa-l operez,ca aftfel as ramane pe - pe stoc.sper sa fie bine cum am procedat.va multumesc si mii de scuze

huditas365
Mesaje: 18
Membru din: Mar Aug 19, 2008 12:00 am

Re: vanzare autoturism - cabinet medical

#18 Mesaj de huditas365 »

Am achizitionat un autoturism nou si vreau sa vand un altul achizitionat in anul 2007 , amortizat integral. Am un cumparator persoana fizica care imi ofera un pret modic. Cum ar trebui sa procedez ? Intocmesc un contract de vanzare cumparare , o factura si incasez pe chitantier valoarea , iar c/v autoturismului se inregistreaza pe venituri ale cabinetului ? Va multumesc anticipat pentru ajutor ! :)

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: vanzare auto

#19 Mesaj de tomac »

Factură și dacă valoarea facturii este mai mică de 10,000 lei eliberați și chitanță. În factură se înscriu datele mașinii serie, capacitate cilindrică, etc.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

huditas365
Mesaje: 18
Membru din: Mar Aug 19, 2008 12:00 am

Re: vanzare auto

#20 Mesaj de huditas365 »

Va multumesc foarte mult pentru ajutor si promtitudine ! :)

Scrie răspuns