concedii medicale

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
lazara845
Mesaje: 21
Membru din: Mie Ian 05, 2011 12:00 am

concedii medicale

#1 Mesaj de lazara845 »

Buna ziua,

Am un concediu medical in luna februarie din 2016 si un al doilea concediu medical in continuarea primului in luna martie 2016
Baza de calcul preluata de program la capitolul concedii medicale, si in declar. 112 pt luna februarie este de 8040 lei iar pt concediu medical din luna martie este de 7944

Din cate am inteles din baza legislativa ......bazele de calcul pt concediu medical de continuare trebuie sa fie la fel cu baza de calcul initiala, in situatia mea este o eroare de program sau eroare de gandire?

Si cum pot remedia situatia din declaratia pe luna martie 2016?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8246
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: concedii medicale

#2 Mesaj de herganiec »

Vorbiti de anul 2016 ?
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24155
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: concedii medicale

#3 Mesaj de balazse »

Pentru LazarA845
Eroare de completare, adica nu ai completat casutele "serie initial" si "numar initial", ca urmare programul nu avea de unde sa stie ca este de tip "continuare".
De altfel, acele date sunt informative, iar ca si utilizator trebuie sa decizi daca trebuie sau nu sa lucrezi cu acele date.

lazara845
Mesaje: 21
Membru din: Mie Ian 05, 2011 12:00 am

Re: concedii medicale

#4 Mesaj de lazara845 »

balazse scrie:Pentru LazarA845
Eroare de completare, adica nu ai completat casutele "serie initial" si "numar initial", ca urmare programul nu avea de unde sa stie ca este de tip "continuare".
De altfel, acele date sunt informative, iar ca si utilizator trebuie sa decizi daca trebuie sau nu sa lucrezi cu acele date.

am verificat cele spuse , si sunt completate,



http://prntscr.com/ec2u7s

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25978
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: concedii medicale

#5 Mesaj de tomac »

Sunt completate dar la venituri și zile sunt introduse manual alte sume.
S-au completat seria și număr de CM inițial ulterior completării veniturilor și zilelor.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns