probleme anaf -somatii

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

probleme anaf -somatii

#1 Mesaj de isacm »

Societate in sector 1 cu contributiile achitate in termen , primeste somatie si titklu executoriu cu blocare de cont pentru neplata.A merg administratorul acolo si i-a zis ca sa faca cerere in care sa solicite plata separat a contributiilor si asa nu vor mai fi probleme, desi banii exizta in contul in curs de distribuire -
Acelasi lucru l-am patit si la secotr 4 , doar ca a fost vd de o amenda achitata la ei la caserie si nu au repartizat siuma unde trebuie ,
Am ragasit in fisa la ct venituri in curs de distribuire suma de recuperat de la impozitul pe profit, care imreuna cu plusul aflat la ct impozitului dadeau aceeasi suma ca la mine in balanta, doar ca inspectoarea mi-a zous ca atunci cand o sa fie cazul se v-a face operatiunea de mutare banilor acolo unde trebuie.
Am facut scris catre seful adminsitratiei 1 , azi am trimis un mail catre sefa de la popriri.

ce trebuie sa fac in acest caz, cel putin la sectorul 1 , toti cei care sunt acolo , parca sunt pusi doar ca sa enerveze

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: probleme anaf -somatii

#2 Mesaj de ferenta »

isacm scrie:A merg administratorul acolo si i-a zis ca sa faca cerere in care sa solicite plata separat a contributiilor si asa nu vor mai fi probleme, desi banii exizta in contul in curs de distribuire -
Ce cerere ar mai trebui?Nu ai făcut plăți separate în cele două conturile unice, adică o plată la bugetul de stat și una la bugetul asig.soc. și fd.speciale?
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: probleme anaf -somatii

#3 Mesaj de isacm »

Ba da, dar asa au zis ca sa facem noi cerere in care sa solicitam sa facem op separat pe fiecare contributie ,sunt infernali, tin banii varsati in termen in conturile de venituri la buget si contribuții si pun poprire pe sumele care au fost platite

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: probleme anaf -somatii

#4 Mesaj de ferenta »

Deci, eu chiar nu mai înțeleg nimic!
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

prunam
Mesaje: 634
Membru din: Vin Feb 17, 2012 1:13 pm

Re: probleme anaf -somatii

#5 Mesaj de prunam »

.. se pare ca i-a pus dracnea sa aduca bani prin orice mijloace ... legale, semi-legale etc ... exemplu de "adresa" : https://postimg.org/image/5lp4jj3gt/ ... (restanta "imensa" avea termen 25.01.2017) ... si amenintarea cu infractiunea de evaziune fiscala si predarea "cazului" catre organele "in drept" e super-criminala ... nu mai zic cu ce documente ar trebui sa te prezinti .. in sfarsit ... :(

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: probleme anaf -somatii

#6 Mesaj de ferenta »

Fără cuvinte...
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: probleme anaf -somatii

#7 Mesaj de isacm »

De la o banca i-au spus patronului ca au primit multe blocari pe sumele cica care nu ar fi fost achitate

Scrie răspuns