REGISTRUL DE CONTROL FINANCIAR PREVENTIV IN SAGA C

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
stoiani377
Mesaje: 3
Membru din: Mar Oct 15, 2013 3:53 pm

REGISTRUL DE CONTROL FINANCIAR PREVENTIV IN SAGA C

#1 Mesaj de stoiani377 »

Am vazut ca SAGA B are posibilitatea de listare a unui registru de control financiar preventiv (C.F.P.) din format electronic.
Societatea noastra este entitate publica si dorim o astfel de aplicatie pentru a ne usura munca si pentru a reduce operatiunile in forma olografa. Conform Ordonantei nr.119/1999si O.M.F.P. nr.923/2014, registrul C.F.P. se poate completa în formă integral olografă, integral electronică sau combinată.
Urmatoarele operatiuni am dori sa fie centralizate intr-un registru de control financiar preventiv (C.F.P.) in format electronic:
- Facturi pentru achizitia de bunuri, servicii si lucrari;
- Bonuri fiscale pentru achizitia de bunuri si servicii ;
- Bonuri de consum;
- Deconturi de cheltuieli;
- Ordine de deplasare;
- Dispozitii de plata ;
- Dispozitii de incasare;
- Ordine de plata;
- State de plata pentru salarii si alte drepturi salariale conform C.C.M. (prime, premii, ajutor de deces/ nastere, centralizator tichete de masa, etc.);
-Proces-verbal de scoatere din functiune a mijloacelor fixe/ de declasare a bunurilor materiale.
- trecerea pe cheltuieli a unor sume care duc la diminuarea profitului sau reducerea capitalului social;
- etc.
Este posibil sa faceti o astfel de modificare in SAGA C?
Multumesc !

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8248
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: REGISTRUL DE CONTROL FINANCIAR PREVENTIV IN SAGA C

#2 Mesaj de herganiec »

aceasta solicitate, e bine sa scrieti si pe mail la firma direct.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

stoiani377
Mesaje: 3
Membru din: Mar Oct 15, 2013 3:53 pm

Re: REGISTRUL DE CONTROL FINANCIAR PREVENTIV IN SAGA C

#3 Mesaj de stoiani377 »

Am scris.

Scrie răspuns