golire lista articole

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
burciua696
Mesaje: 13
Membru din: Mar Ian 30, 2018 2:55 pm

golire lista articole

#1 Mesaj de burciua696 »

Bună seara,

cum pot goli lista de articole/stocuri fara sa afectez partea de salarii. vreau sa sterg doar articolele NIR-urile si consumurile pentru a le putea reimporta. Nu ma lasa sa import stocuri daca am date in tabel. tabelul este unul lung si nu vreau sa sterg cate unul pe rand :(

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: golire lista articole

#2 Mesaj de balazse »

Ai incercat optiunea de "preluare automata"? Adica iti creezi o firma noua si la "administrare" -> "configurare societati" -> "preluare date contabile" preiei soldurile din baza de date a firmei vechi.
Poate te ajuta si cele postate aici:
http://www.sagasoft.ro/forum/viewtopic.php?f=11&t=33563
Sau iti creezi o firma noua, in care introduci manual soldurile si importi doar partea de salarii.

burciua696
Mesaje: 13
Membru din: Mar Ian 30, 2018 2:55 pm

Re: golire lista articole

#3 Mesaj de burciua696 »

eu exact stocurile vreau sa le sterg. O sa vreau sa le import ulterior dintr-un alt program dar nu vreau sa pierd partea de salarizari. nu vad de unde pot face un export pe acea parte pentru a o putea importa in noua baza de date salariati si platile catre acestia.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: golire lista articole

#4 Mesaj de balazse »

Pai creezi o firma noua si faci import dintr-o salvare de baza de date pe toata perioada dorita la salarii, iar la selectie optezi doar pentru salarii.
Daca faci ReviSal din program atunci cel mai bine intrebi direct la echipa Saga.

Scrie răspuns