Va rog sa ma ajutati dragi colegi de saga,sunt Angy

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
juncl750
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Oct 20, 2007 12:00 am

Va rog sa ma ajutati dragi colegi de saga,sunt Angy

#1 Mesaj de juncl750 »

:) Buna sunt Angy si am o problema cu balanta de verificare ,la totaluri rulaje perioada - Septembrie in creditul contului am mai mult cu 700 lei,am verificat veniturile si cheltuielile si totusi nu gasesc problema,daca ma poate ajuta cineva,multumesc.

Si mai am o rugaminte facem pe o alta firma productie si din deseurile care cad din productie pana acum le aruncam la gunoi,intre timp am cumparat o masina de scamosat vatelina si dorim ca ce cade din deseu sa prelucram si sa ne incarcam cu deseul ca si materie prima ,cum pot sa ma incarc in gestiune cu acel deseu sub forma de materie prima,multumesc. :)

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: Va rog sa ma ajutati dragi colegi de saga,sunt Angy

#2 Mesaj de fagarasa176 »

juncl750 scrie::) in creditul contului am mai mult cu 700 lei,
Care cont?
juncl750 scrie:Si mai am o rugaminte facem pe o alta firma productie si din deseurile care cad din productie pana acum le aruncam la gunoi,intre timp am cumparat o masina de scamosat vatelina si dorim ca ce cade din deseu sa prelucram si sa ne incarcam cu deseul ca si materie prima ,cum pot sa ma incarc in gestiune cu acel deseu sub forma de materie prima,multumesc. :)
Te incarci cu materia prima prin operatiuni speciale
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26000
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Va rog sa ma ajutati dragi colegi de saga,sunt Angy

#3 Mesaj de tomac »

Probabil vă referiți la 121. Vedeți cartea mare la 121. E posibil să aveți operații pe creditul contului de cheltuieli în corespondență cu alt cont decât 121 ceea ce e normal.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns