nu se generaza nici un PDFdin programul SAGA

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
roscac723
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 15, 2010 12:00 am

nu se generaza nici un PDFdin programul SAGA

#1 Mesaj de roscac723 »

Buna ziua,

Am semnalat incepand cu data de 17.01.2017 ca nu pot genera nici un PDF din program,am sunat de mai multe ori la dvs.,am urmat indicatiile primite dar azi 25.01.2017 sant in situatia initiala,adica nu pot transmite nici o declaratie cu scadenta de azi.Mentionez ca am wim.10 si adob.11 . Va ROG SA MA AJUTATI.

Multumesc.

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: nu se generaza nici un PDFdin programul SAGA

#2 Mesaj de ferenta »

La noi nu ai sunat, că aici suntem utilizatori ai acestui program!De aceea există acest forum, ca să ne ajutăm benevol, unii pe alții, atât cât putem.Dă mai multe detalii despre cum faci, ce eroare ai, dacă luna trecută ai putut genera, etc. și în măsura în care putem, o să te ajutăm!Deși indicațiile de care spui că le-ai primit de la firma SAGA cu siguranță sunt mai ok decât ale noastre! :wink:
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

florescuc278
Mesaje: 212
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am

Re: nu se generaza nici un PDFdin programul SAGA

#3 Mesaj de florescuc278 »

Am păţit şi eu la fel după ultima actualizare. La mine s-a rezolvat cu dezinstalare şi reinstalare Adobe Reader.
Eventual, poţi încerca mai întâi cu un restart PC.

sitaa863
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Oct 29, 2016 9:50 am

Re: nu se generaza nici un PDFdin programul SAGA

#4 Mesaj de sitaa863 »

Asa am patit si eu, dar am dezinstalat tot ce tine de semnatura electronica,am restartat calculatorul, apoi am reinstalat semnatura si din nou am restartat calculatorul, apoi am putut semna si trimite declaratiile.

iordans
Mesaje: 70
Membru din: Mar Sep 11, 2012 12:00 am

Re: nu se generaza nici un PDFdin programul SAGA

#5 Mesaj de iordans »

La mine a fost vinovat adobe reader DC. L-am dezinstalat si am instalar adobe reader XI

Scrie răspuns