Generare declaratii rectificative

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
caileanuc
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mar 11, 2008 12:00 am

Generare declaratii rectificative

#1 Mesaj de caileanuc »

1.As dori sa generez din programul Saga cateva declaratii fiscale 390 si 394 pentru perioade fiscale din perioada 2008-2016 insa cu versiunile acestor declaratii din perioada respectiva. Este posibil ?
2.Cum s-ar putea sterge semnatura electronica de pe o declaratie pentru a putea sa o modific, sa o bifez rectificativa si sa o pot semna si transmite electronic ?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8246
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Generare declaratii rectificative

#2 Mesaj de herganiec »

1. nu din Saga. Nu ai versiunile respective de program.
2. Trebuie sa fie aceeasi semnatura electronica cu care a fost semnat documentul ca sa o poti sterge, sa o poti modifica si semna iarasi.
Altfel nu poti decat sa faci export de date din pdf. si apoi deschizi un document pdf gol unde faci import de date si apoi poti semana cu semnatura la zi.

ok
scuze.
Ultima oară modificat Joi Apr 13, 2017 12:05 am de către herganiec, modificat 1 dată în total.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 487
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

Re: Generare declaratii rectificative

#3 Mesaj de Administrator »

Declaratiile 394 si 390 se pot genera pentru orice perioada. Din cate stiu, 390 s-a introdus din 2010.

@herganiec - ar fi mai bine daca ai scrie doar cand stii despre ce e vorba. Foarte des bagi capul in poza aiurea.

Scrie răspuns