Import date

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
lazan
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 08, 2018 6:44 pm

Import date

#1 Mesaj de lazan »

Buna ziua
Va rog daca poate cineva sa ma ajute.Am programul de contabilitate pe un calculator si
programul de stocuri pe alt calculator.Periodic import datele din programul de stocuri in contabilitate
Importul il fac astfel.In programul cu stocuri la administrare/intretinere BD selectez cu salvarea datelor si in alta locatie
salvez pe usb ,in programul de contabilitate la diverse/import date adaug fisierul care l-am salvat din stocuri dau verificare si validez
In urma importului datele din balanta initiala de la administrare/configurare societate /preluare date initiale mi se anuleaza.Banuiesc
ca se sterg datele pt. ca import si planul de conturi din stocuri unde nu am date si nu pot sa intoduc,dar nu pot sa-l deselectez ca sa nu-l import.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Import date

#2 Mesaj de herganiec »

Ați selectat și perioada de import a datelor?
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

hucecd
Mesaje: 224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Tg Jiu

Re: Import date

#3 Mesaj de hucecd »

Se alege perioada de import si se bifeaza ce se doreste sa se importe. Este indicat sa importi doar ce ai nevoie, de exemplu iesiri, intrari. Daca nu reusesti te pot asista de la distanta cu AnyDesk

Scrie răspuns