operatii-iesiri facturi-denumire articol, operatii

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Încuiat
Mesaj
Autor
jingulescur
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 11, 2008 12:00 am

operatii-iesiri facturi-denumire articol, operatii

#1 Mesaj de jingulescur »

Am o mare rugaminte la programatorii programului, sa introduca la :iesiri facturi, in casuta "denumire articol, operatii" un camp mult mai mare pentru ca nu este loc de mai multe explicatii in special pentru servicii.Lucrez intransport rutier de marfuri si am multe detalii de trecut pentru un transport in acest spatiu si nu este suficient, stiu ca mai exista posibilitatea de a completa in casuta cu informatii suplimentare, dar ar trebui marit si campul cu denumire articol/servicii.Va multumesc.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24121
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: operatii-iesiri facturi-denumire articol, operatii

#2 Mesaj de balazse »

Scuze, dar in mor normal la "denumire articol/serviciu" se scrie un text standard, iar la "informatii suplimentare" se trec restul datelor, cel putin eu asa procedez si am vazut sa se procedeze, chiar si la unitate de transport.
Poti sa dai niste detalii suplimentare despre textul care ai dorii sa introduci si de ce nu ar fi optim utilizarea coloanei "informatii suplimentare"?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8222
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: operatii-iesiri facturi-denumire articol, operatii

#3 Mesaj de herganiec »

poti scrie la articol <servicii transport> iar la informatii suplimentare <transport persoane ruta Bucuresti Ploiesti, Cluj Oradea Budapesta Viena Berlin Paris etc..>

deci la articol scrieti ceva generic iar la informatii suplimentare adaugati chestiile particulare..
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Încuiat