Adeverinta acordare CM

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Mesaj
Autor
marianam80
Mesaje: 257
Membru din: Joi Mar 05, 2015 10:14 am

Re: Adeverinta acordare CM

#31 Mesaj de marianam80 »

buna ziua!
aceeasi problema o am si eu cu adeverintele de sanatate.......ma dispera medicii ......nici macar nu citesc continutul adeverintei emise de saga........are acelasi continut ca cea din norme...........si daca nu are tabel.....nu e bun......pun oamenii pe drumuri aiurea si angajatul se uita urat la angajator ca nu stie sa elibereze o adeverinta.....
incerc tot la oamenii inteligenti de la saga......oare nu se poate face nimic cu formatul adeverintei?
Va multumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Adeverinta acordare CM

#32 Mesaj de tomac »

Nu prea cred. Inteligența presupune că ai o gândire logică. Și că nu cedezi în fața unei argumentații stupide și lipsite de logică.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Adeverinta acordare CM

#33 Mesaj de balazse »

Deci, atunci avem o grama de "inteligenti" in ministere care creaza actele normative. :mrgreen:
Totusi, in actul normativ nu zice ca acel formular ar fi orientativ sau optional.

marianam80
Mesaje: 257
Membru din: Joi Mar 05, 2015 10:14 am

Re: Adeverinta acordare CM

#34 Mesaj de marianam80 »

buna dimineata!
dl tomac......de nu stiu cate ori am scris biletele la medici ca e buna adeverinta.......pun oamenii pe drumuri aiurea.....
o sa continui sa ma lupt..... :)

marianam80
Mesaje: 257
Membru din: Joi Mar 05, 2015 10:14 am

Re: Adeverinta acordare CM

#35 Mesaj de marianam80 »

buna dimineata!
dl balazse am avut ultimul caz, in care am purtat pe drumuri si eu si medicii in lupta noastra pentru adeverinta,urmatoarea situatie:
medicul a facut o copie din actul normativ , probabil ca avea un calculator prin cabinet, si a printat pagina aia cu modelul de adeverinta si asa am facut adeverinta....pe formatul ala din monitorul oficial.....ca asa este buna adeverinta ....dupa modelul din norme.....aaaaa, si sa scrie sus anexa 19 la norme.....
csf?
n-ai csf!

Scrie răspuns