Filtru salarii in functie de centru de profit/punct de lucru

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Mesaj
Autor
ciolocaa141
Mesaje: 50
Membru din: Joi Mai 14, 2015 9:24 am
Localitate: Alba Iulia

Filtru salarii in functie de centru de profit/punct de lucru

#1 Mesaj de ciolocaa141 »

As avea o solicitare: daca s-ar putea implementa in ecranul "State salarii" un filtru similar cu cel din ecranele "Intrari" si "Iesiri" sau ceva asemanator care sa ma ajute.
Am aprox. 140 de salariati repartizati pe 35 de centre de profit/puncte de lucru. Cand primesc cele 35 de pontaje pentru fiecare centru de profit/punct de lucru mi-ar fi mai util daca as putea selecta prin filtrare centrul de profit/punctul de lucru pentru care doresc sa intocmesc statele de plata si sa nu caut fiecare salariat in parte, dupa nume. Daca nu e posibil un filtru macar o rubrica in care sa pot ordona salariatii dupa centrul de profit/punctul de lucru atribuit in prealabil fiecarui salariat in ecranul "Salariati".
Multumesc.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8246
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Filtru salarii in functie de centru de profit/punct de l

#2 Mesaj de herganiec »

Buna ideea, sa se afiseze la fiecare persoana si coloana <punct de lucru>.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24145
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Filtru salarii in functie de centru de profit/punct de l

#3 Mesaj de balazse »

Sustin posibilitatii de filtrare, iar daca tot se face ar fi optim sa se introduca o sortare dupa "nume"-"prenume"-"cod angajat" (adica daca apas pe "nume" sa se sorteze dupa acest criteriu si nu doar dupa "nume"-"cod angajat").

Scrie răspuns