operatie contabila privind clientii si furnizorii

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Încuiat
Mesaj
Autor
voicum589
Mesaje: 11
Membru din: Lun Mai 30, 2016 11:08 am

operatie contabila privind clientii si furnizorii

#1 Mesaj de voicum589 »

Buna ziua, sunt foarte multumita de programul saga, am totusi o rugaminte, atunci cand se introduce o operatie din articole contabile privind "clentii" sau "furnizorii" ; este foarte dificil sa cauti in lista, se pierde mult timp atunci cand firma are multi clienti, oare nu pot fi gasiti automat introducand numele sau sa fie reorganizati in ordine alfabetica, dupa ce se introduce in casuta respectiva 4111....?
Lucram cu multi clienti, din zi in zi cresc si este din ce in ce mai dificil sa ne plimbam cu mousul de sus in jos pe lista de clenti,la fiecare inregistrare contabila, de ex. incasare prin banca, prin acea mica lista care apare, dar care nu are nici un motto de cautare, decat manual.
Ne puteti ajuta ?
Multumim

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: operatie contabila privind clientii si furnizorii

#2 Mesaj de fagarasa176 »

De curiozitate, ce operatii faceti prin NC manuale?
Trimiteti la SAGA propunerea, pe forum gasiti doar utilizatori ai programului
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: operatie contabila privind clientii si furnizorii

#3 Mesaj de tomac »

La casă sau bancă nu e nevoie să vă plimbați prin listă. Completați sinteticul, 401/4111, după caz, dați ENTER și apoi OK la mesajul ce apare și completați suma. Apoi veți avea o surpriză.
Sau citiți manualul de utilizare care scrie ce și cum e cu operarea în casă/bancă a plăților/încasărilor.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

voicum589
Mesaje: 11
Membru din: Lun Mai 30, 2016 11:08 am

Re: operatie contabila privind clientii si furnizorii

#4 Mesaj de voicum589 »

Multumesc frumos pentru raspuns...intradevar nu am studiat decat in viteza instructiunile : :oops: ...va multumesc :idea:

Încuiat