DECLARATII SAGA PS

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Încuiat
Mesaj
Autor
nitaf804
Mesaje: 10
Membru din: Joi Mai 18, 2017 12:22 pm

DECLARATII SAGA PS

#1 Mesaj de nitaf804 »

Odata ce lucram in SAGA PS ar trebui sa avem posibilitatea de a completa automat declaratiile specifice ANAF pt. persoane fizice (profesii liberale, PFA, Intreprinderi Individuale etc), si anume: D200, D220, D600 etc si integrate in modulul de DeclaratiiANAF.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: DECLARATII SAGA PS

#2 Mesaj de balazse »

Daca ai propuneri pentru program, cel mai bine este sa trimiti e-mail echipei Saga.
Totusi nu prea cred ca se va implementa, avand in vedere ca in trecut au fost sugestii pe aceasta tema.
Cauza? Ar trebui creat un "ecran" separat unde sa introduci datele despre titular.
La D.200 poate ar mai ajuta, dar la D.220 nu exista date de completat, iar despre D.600 sa nici nu mai discutam, iar doar pentru a importa datele despre titular nu cred ca se va implementa ceva.
De altfel, daca ai spatiu privat virtual este mult mai usor sa completezi/transmiti declaratiile.

nitaf804
Mesaje: 10
Membru din: Joi Mai 18, 2017 12:22 pm

Re: DECLARATII SAGA PS

#3 Mesaj de nitaf804 »

Am facut deja solicitarea pe mail de cateva luni, fara raspuns...
Pt. cei care tinem contabilitate pt. mai multe PFA-uri sunt utile toate (asta este menirea softului, sa te ajute pt. operatiile repetitive!) si pt. integrarea in modulul de DeclaratiiAnaf - transmitere, semnare, recipis confirmare.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: DECLARATII SAGA PS

#4 Mesaj de balazse »

Deci doresti sa iti completeze cu datele de identificare D.200, D.220 si D.600 (ca altceva nu poate face)?
Nu stiam ca o declaratie pe an reprezinta operatie repetitiva, dar fiecare cu ale lui.
Ai incercat sa completezi D.200 si sa il semnezi si nu ai reusit sa il transmiti prin extensia "declaratii ANAF"?

Încuiat