DEDUCERI LA CALCULUL IMPOZITULUI PE VENITURI

Mesaj
Autor
tirum
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 10, 2017 12:50 pm

DEDUCERI LA CALCULUL IMPOZITULUI PE VENITURI

#1 Mesaj de tirum »

La un contract cu timp partial ( 4 ore) , deducerile pentru impozit sunt integrale( are o persoana in intretinere ).Salariatul respectiv mai are un contract cu timp partial la o alta societate , unde beneficiaza de aceleasi deduceri, astfel ca nu mai plateste impozit .Cred ca ar trebui sa se poata modifica cuantumul deducerilor proportional cu timpul lucrat ( natura contractului ) sau automat , programul sa stabileasca nivelul deducerilor pentru aceste cazuri .Daca deja se poate si eu nu am depistat va rog sa ma luminati , daca nu poate faceti ceva in acest sens.
Multumesc si va doresc un an nou cu sanatate , bucurii, impliniri profesionale si personal.La multi ani !

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24154
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: DEDUCERI LA CALCULUL IMPOZITULUI PE VENITURI

#2 Mesaj de balazse »

Bine ai venit pe forum!
Parca deducerea se acorda la un singur angajator si atat, de unde ai dedus ca se pot deduce in mai multe locuri (mai ales ca s-ar putea deduce proportional)?

tirum
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 10, 2017 12:50 pm

Re: DEDUCERI LA CALCULUL IMPOZITULUI PE VENITURI

#3 Mesaj de tirum »

Tocmai asta voiam sa intreb : cum sa procedez ca deducerile sa le acord la un angajator , iar la celalalt sa calculez fara deduceri ? Multumesc.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24154
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: DEDUCERI LA CALCULUL IMPOZITULUI PE VENITURI

#4 Mesaj de balazse »

Da, si pana acum la fel s-a procedat, nu inteleg de ce acum ar fi altfel?
Unde are declarat functia de baza, acolo beneficiaza de deducere, in rest nu beneficiaza.

tirum
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 10, 2017 12:50 pm

Re: DEDUCERI LA CALCULUL IMPOZITULUI PE VENITURI

#5 Mesaj de tirum »

Cu greu ( logica ), dar am inteles, nu am mai avut asemenea situatie .Multumesc pentru indrumare .

Scrie răspuns