subunitati

Chestiuni specifice programului SAGA B.
Mesaj
Autor
balani430
Mesaje: 122
Membru din: Mar Ian 16, 2007 1:00 am
Localitate: Vaslui
Contact:

subunitati

#1 Mesaj de balani430 »

Buna ziua!
Unitatea mea este centrul financiar. Am 2 gradinite in subordine si vreau sa tin contabilitatea efectiv la unitatile respective, atat partea de contabilitate, cat si cea de stocuri. Cum pot face? Mentionez ca doar una are conexiune la internet.
Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 487
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

#2 Mesaj de Administrator »

Poti sa faci transfer de articole contabile de la subunitati la centru cu "Export date" si "Import date". Acum, depinde cum vrei sa lucrezi. Ai putea sa preiei si facturile de la puncte, dar, daca nu este neaparat nevoie, mai bine nu.

Recomand calduros sa folosesti indicele de filiala de la "Configurare institutii", pagina "Setari diverse" pentru filiale. Da-le indice "A" si "B" pentru ca, altfel, este posibil sa se amestece clientii si furnizorii cu cei de la centru.

Nu conteaza daca exista sau nu conexiune la internet. Programul poate fi descarcat de oriunde si instalat unde trebuie.

balani430
Mesaje: 122
Membru din: Mar Ian 16, 2007 1:00 am
Localitate: Vaslui
Contact:

#3 Mesaj de balani430 »

Perfect. Dar pentru a tine evidenta direct la subunitati, nu imi trebuie abonamente diferite pt fiecare? Cum pot sa instalez altfel programul la fiecare sediu, chiar daca e aceeasi firma?
Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

#4 Mesaj de herganiec »

balani430 scrie:Perfect. Dar pentru a tine evidenta direct la subunitati, nu imi trebuie abonamente diferite pt fiecare? Cum pot sa instalez altfel programul la fiecare sediu, chiar daca e aceeasi firma?
Multumesc anticipat!
Pt fiecare instalare (adica pe un calcualtor diferit) aveti nevoie de abonament la progamul SAGA.

Daca aveti doar un calculator lucrati doar pe el si faceti acolo cate firme (subunitati) doriti. E doar un abonament in cazul acesta.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

balani430
Mesaje: 122
Membru din: Mar Ian 16, 2007 1:00 am
Localitate: Vaslui
Contact:

#5 Mesaj de balani430 »

Multumesc!

Scrie răspuns