intrebare!!!

Chestiuni specifice programului SAGA B.
Mesaj
Autor
irimieav
Mesaje: 13
Membru din: Lun Feb 25, 2013 4:17 pm

intrebare!!!

#1 Mesaj de irimieav »

Vi s-a intamplat vreodata sa introduceti datele in calculator, pe saga B, si sa instalati versiunea noua si la intrari sa nu va mai apara "nedefinit"???Specific, ca este societate noua si am intodus datele manual...multumesc!!!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24145
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: intrebare!!!

#2 Mesaj de balazse »

Tot ce este posibil ca la "adminsitrare" -> "configurare societati" -> "setari diverse" ai bifat la "dezactivarea ecranelor de stocuri pentru aceasta firma", scoti bifa si atunci o sa-ti apara.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8246
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: intrebare!!!

#3 Mesaj de herganiec »

Sigur aia e ..
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

irimieav
Mesaje: 13
Membru din: Lun Feb 25, 2013 4:17 pm

Re: intrebare!!!

#4 Mesaj de irimieav »

Buna!!am intrat la setari si nu este bifata casuta cu 'dezactivarea ecranelor de stocuri".Credeti ca poate fi din alta cauza??ce ma sfatuiti sa fac??multumesc frumos

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8246
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: intrebare!!!

#5 Mesaj de herganiec »

pune o captura de ecran sa vedem exact cum e.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25964
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: intrebare!!!

#6 Mesaj de tomac »

Trimiteți baza de date la SAGA. E cel mai simplu și mai operativ. De când ați postat problema o rezolvați trimițând mail la firmă.
Descrieți în mail ce problemă aveți la baza de date și specificați că e vorba de SAGA B. Salvarea se efectuează din Administrare - Întreținere BD
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns