dublare plati

Chestiuni specifice programului SAGA PS
Mesaj
Autor
chinane
Mesaje: 21
Membru din: Lun Ian 08, 2018 12:08 pm

dublare plati

#1 Mesaj de chinane »

Buna seara

Din nou am o problema si nu stiu cum sa o rezolv.
Inregistrarile din intrari , dupa validare si plata apare in registrul de incasari si plati dublate cu acelasi nr.si suma , odata ca plata factura si o data ca plata .
Daca nu fac plata imi apare corect o singura inregistrare ,cum pot remedia aceasta problema.

Va multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: dublare plati

#2 Mesaj de balazse »

Daca doresti sa raspunzi la un topic, cel mai usor este sa utilizezi butonul "raspunde" si nu topic nou.
O data ce ai efectuat plata din meniul "intrari", acea plata este dusa in meniul selectat, ca urmare nu mai inregistreaza si in meniul "registru de casa".
Sincer nu inteleg ce nu a fost clar in topic anterior (http://www.sagasoft.ro/forum/viewtopic.php?f=14&t=41701).
Scuze, fara suparare, dar daca nu intelegi modul de lucru, cel mai bine contacteaza un contabil.

chinane
Mesaje: 21
Membru din: Lun Ian 08, 2018 12:08 pm

Cheltuieli nedeductibile 50%

#3 Mesaj de chinane »

Sunt pfa neplatitor tva la inregistrarea unui bon de combustibil deductibil 50%, la tip operatie trec 1, iar la in fereastra de jos aleg optiunea de N50%, la verificarea inchiderii an unde ar trebui sa apara ca nedeductibil 50%.
Multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: dublare plati

#4 Mesaj de balazse »

Pentru acest tip mai bine creezi un nou tip ca si 001, asta pentru a avea o verificare suplimentara.
La "inchidere an" ai rubrica de "cheltuieli deductibile" si "cheltuieli nedeductibile partial sau integral".

Scrie răspuns