probleme incasari intretinere asociatii de proprietari

Chestiuni specifice programului SAGA PS
Mesaj
Autor
andreescug369
Mesaje: 4
Membru din: Vin Oct 19, 2012 8:09 pm

probleme incasari intretinere asociatii de proprietari

#1 Mesaj de andreescug369 »

Am generat listele de intretinere pentru fiecare luna la o asociatie de proprietari. Incasez intretinerea prin casa. La generarea situatiei pe clienti ( pe fiecare apartament) imi cumuleaza soldul cu intretinerea curenta. Nu apare in fisa apartamentului inregistrarea fiecarei cheltuieli lunare cu intretinerea ( total cheltuieli). Atunci cand sterg o incasare din registrul de casa, suma care a fost stearsa apare ca si cand a fost incasata.

cerbui
Mesaje: 78
Membru din: Vin Noi 17, 2006 1:00 am

Re: probleme incasari intretinere asociatii de proprietari

#2 Mesaj de cerbui »

-aveti abonament saga ps sau folositi saga ps gratuit? - scoateti la imprimanta din manualul de utilizare asociatii locatari partea care priveste config apartamente si lista de intretinere;- verificati setarile din configurare apartamente scari contoare apartamente contoare;-butonul incasare este activ doar pentru lista din luna anterioara. As dori sa experimentez si eu saga ps gratuit pentru o asoc de proprietari cu 88 apartamente,sa vad cum se comporta,ce situatii scoate,etc iar daca imi convine sa fac abonament.Va rog sa-mi dati o adresa de email sau nr de telefon pentru corespondenta daca vreti pentru relatii suplimentare.Sunt cam putine comentarii pe forum despre saga ps asociatii de proprietari.

dragoif934
Mesaje: 10
Membru din: Vin Oct 24, 2014 9:43 am

Re: probleme incasari intretinere asociatii de proprietari

#3 Mesaj de dragoif934 »

Buna seara , m-ar interesa si pe mine mai multe detalii despre lucrul in saga PS referitor la asociatiile de locatari.Nu am inca asociatii insa as vrea sa experimentez.
Multumesc anticipat.

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: probleme incasari intretinere asociatii de proprietari

#4 Mesaj de ferenta »

Ai în manualul de utilizare, descris foarte frumos cum se lucrează asociațiile de locatari, în SAGA PS.Introduci o firmă test și poți să experimentezi!Baftă!
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Scrie răspuns