eroare transmitere d 200

Chestiuni specifice programului SAGA PS
Mesaj
Autor
robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

eroare transmitere d 200

#1 Mesaj de robut »

Buna ziua,
intampin urmatoarea problema si nu stiu ce nu este bine, de aceea va rog sa ma ajutati:
pentru a evita deplasarea in alt judet, titularul unui i.i. mi-a facut procura notariala pe cnp lui pentru transmiterea d 200.Am primit confirmarea de la anaf ca pot transmite pe cnp , insa azi cand am transmis d 200 am primit mesajul ca nu sunt autorizata sa trimit pentru cnp-ul respectiv.
Trebuia oare ca procura sa fie facuta pe cui....totusi d 200 se completeaza pe cnp.......sau pe declaratie trebuia sa ma trec la imputernicit ?..........luminati-ma!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24119
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eroare transmitere d 200

#2 Mesaj de balazse »

Ai doua optiuni,
- trimiti e-mail la admin.portal[at]mfinante.ro si te interesezi de problema ([at]=@);
- ii creezi un cont pe spatiul privat virtual si ii transmiti astfel (aici preferabil ar fi sa se creeze pe adresa de e-mail al titularului).

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: eroare transmitere d 200

#3 Mesaj de robut »

1. am sa trimit e-mail la admin.portal....
2. titularul i.i.-ului lucreaza doar cateva luni pe an in tara doar cand e cald, iar restul timpului e plecat ....nu are adresa de email, nu se descurca cu internetul.
Multumesc.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24119
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eroare transmitere d 200

#4 Mesaj de balazse »

2. Atunci ii faci o adresa de e-mail si te ocupi tu de toate cele.

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: eroare transmitere d 200

#5 Mesaj de paturcai »

Cred ca declaratiile pe CNP se depus prin anaf.ro, si se logheaza in dreapta sus cu certificat. Acolo din spatiul privat se transmit.
Asa am retinut eu.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: eroare transmitere d 200

#6 Mesaj de robut »

Inainte de a posta pe forum , am incercat sa transmit declaratiile prin Spatiul Privat Virtual.Am primit un numar de inregistrare cu care trebuia sa merg la administratia fiscala, pentru a valida inregistrarea in SPV.
Aici nu s-a putut inregistra deoarece asa cum a spus si colegul/colega Balazse, trebuia adresa de e-mail a persoanei in cauza, iar eu in necunostinta , am trecut adresa mea.....in final le-am trimis prin posta cu confirmare de primire.
Multumesc ca ati trecut pe aici.

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: eroare transmitere d 200

#7 Mesaj de paturcai »

:)
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24119
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eroare transmitere d 200

#8 Mesaj de balazse »

Pentru RobuT
Eu pentru mine am depus anul trecut fara vizita la finante, numarul de inregistrare l-am accesat tot prin spatiul privat virtual fara probleme.

Scrie răspuns