Ajutor in configurarea SAGA C + Publine

Chestiuni specifice extensiilor PubLine si MarketLine
Mesaj
Autor
valentinaf
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 23, 2017 5:18 pm

Ajutor in configurarea SAGA C + Publine

#1 Mesaj de valentinaf »

buna ziua,

Caut si eu pe cineva specializat in SAGA C si Publine, care sa ma ajute sa setez de la zero toate datele pentru a opera in SAGA: introducere retete, creare meniuri, promotii, transfer produse intre 2 locatii, gestiuni separate, etc.
Nu stiu nimic de SAGA, contabila mea opereaza in SAGA si am hotarat sa folosim acelasi program si noi, dar nu inteleg cum sa-mi setez logica businessului in program, nu este foarte friendly la prima vedere.

Preferabil cineva din Bucuresti, care ar putea trece pe la noi de 2-3 ori (suntem langa McDonalds Buzesti), dar si din provincie, remote, e foarte ok.
Multumesc!

Valentina Frangu - 0722553600

costeam441
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 04, 2016 12:53 pm

Re: Ajutor in configurarea SAGA C + Publine

#2 Mesaj de costeam441 »

buna...folosesc, si eu, de curand SAGA C....nu-mi descarca gestiunea!...la Administrare societati , mie, nu-mi apare optiunile :
3. modul de evaluare a gestiunii
4. modul de efectuare a descărcării de gestiune!

societatea este micro, neplatitoare de TVA...!
VA MULTUMESC

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Ajutor in configurarea SAGA C + Publine

#3 Mesaj de tobosv790 »

Sunt modificari in varianta actuala a programului fata de help. Uitati-va la "setari diverse" si definiti gestiunile pe la "gestiuni". Pentru gestiuni global-valorice chiar daca veti avea o singura gestiune este recomandat sa o treceti in analitic (ex:371.01; 378.01,4482.01.607.01;707.01). Dupa definirea gestiunii conturile aferente (mentionate mai sus) se "nasc"singure in planul de conturi si programul stie sa descarce corect daca operati corect intrarile si iesirile.Bafta! Mai vorbim!

kovacso251
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 24, 2017 12:03 pm

Re: Ajutor in configurarea SAGA C + Publine

#4 Mesaj de kovacso251 »

Buna ziua!

Si eu caut cineva specializat in SAGA C si Publine, care sa ma ajute sa setez toate datele pentru a opera in SAGA, sau numai sa ma indrumeze cum ar trebui sa fac. mentionez ca suntem un restaurant cu bar.

multumesc anticipat

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: Ajutor in configurarea SAGA C + Publine

#5 Mesaj de fagarasa176 »

@kovacso251 specificati si localitatea, colegii nu se pot oferii sa va ajute in acest caz
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

hucecd
Mesaje: 224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Tg Jiu

Re: Ajutor in configurarea SAGA C + Publine

#6 Mesaj de hucecd »

Buna ziua. Am citit mesajele dvs cu intarziere, daca mai sunteti interesati va pot ajuta.
http://www.sagasoft.ro/distributie.php?judet=Timis
Accesand acest link gasiti datele mele de contact.

Scrie răspuns