Forum SAGA

Aici ne tutuim, vorbim, ne imprietenim
Acum este Lun Dec 11, 2017 11:41 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mar Ian 17, 2017 11:54 am 
Neconectat

Am preluat baza de date din saga in fgo dar nu mi-a preluat si conturile bancare, nici ale firmei si nici ale clientilor (in saga sunt completate). Am incercat sa le reintroduc in fgo, ale firmei in setari -date firma, bifa pe tva la incasare si salvare modificari, ale clientilor in clienti, cu salvare modificari.
Am completat in setari - setari factura termenul de scadenta (1 zi), text info 1 cu datele persoanei care completeaza facturile, am bifat afisare logo si textul cu stampila si am salvat modificarile.
La deschiderea primei facturi, am constatat ca nu s-au preluat pe factura conturile bancare, nici la emitent nici la client, nu s-a preluat mentiunea TVA la incasare, nu s-a preluat text info 1 cu datele persoanei. Termenul de scadenta s-a preluat, logo s-a preluat, textul cu stampila s-a preluat.
Am verificat in setari si am constatat ca datele introduse initial disparusera. Le-am reintrodus, cu salvare modificari, si nu vrea sa le pastreze in baza. Gresesc ceva? Folosesc deocamdata versiunea standard

Sus

MesajScris: Vin Ian 27, 2017 10:06 am 
Neconectat

Daca mai intampinati problema mentionata, trimiteti CUI-ul firmei si email-ul cu care v-ati facut cont la suport@fgo.ro

Sus

MesajScris: Vin Ian 27, 2017 4:21 pm 
Neconectat

Multumesc, s-ar parea ca a fost o problema de moment, a doua zi a functionat...

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2