Forum SAGA

Aici ne tutuim, vorbim, ne imprietenim
Acum este Lun Dec 11, 2017 11:41 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Lun Feb 13, 2017 12:30 pm 
Neconectat

Buna ziua,

Avand in vedere ca profilul firmei este agentie de turism, va propunem cateva sugestii pentru implementare in viitorul apropiat:

1. posibilitatea adaugarii mai multor conturi pentru casa in lei (mai multe puncte de lucru);
2. posibilitatea adaugarii unui cont pentru casa in eur - implicit registrul de casa in eur;
3. posibilitatea adaugarii unui cont pentru banca in eur.
4. drepturi detaliate pentru nomenclatoare - articole (doar un anumit utilizator sa poate crea articole).
5. posibilitatea (crearea) unei noi facturi pentru serviciile turistice in afara uniunii europene (trebuie sa fie tva 0 cu REGIMUL MARJEI).

Multumim anticipat!!!

Sus

MesajScris: Dum Feb 19, 2017 3:37 pm 
Neconectat

Buna ziua
Am o nelamurire, nu potr activa programulFGO, imi apare eroare
Daca ma puteti ajuta , va multumesc anticipat

Sus

MesajScris: Dum Feb 19, 2017 3:47 pm 
Neconectat

Pentru CiubotariuA
Daca ai spune si ce eroare iti apare (cat mai detaliat), atunci poate te-ar putea ajuta, altfel nu prea cred.

Sus

MesajScris: Mie Apr 19, 2017 7:04 pm 
Neconectat

Sunt utilizator premium si folosind de multi ani SAGA-C si cumparand si abonametul FGO Premium, totusi lipseste posibilitatea de a printa pe factura pretiparita cu antet.

S-ar mai putea adauga un format de factura la care utilizatorul sa poata controla de unde incepe tiparirea pe o pagina?

Multumesc anticipat.

Sus

MesajScris: Sâm Apr 22, 2017 10:42 am 
Neconectat

Nu pare o functie general valabila sau aplicabila cu usurinta pentru mai multi utilizatorii FGO.
Sunt atatea variante de hartie tipizata, incat ar trebui teoretic lasata posibilitatea eliminarii oricarui element din factura de acum, totodata respectand si dimensiunile celorlalte elemente care se regasesc deja pe hartia tipizata; fontul nu s-ar potrivi, pozitionarea etc.
Pentru a fi simplu, ar insemna ca cei care doresc asta, sa-si faca tipizatul plecand varianta disponibila in FGO si apoi sa-si faca la tipografie modelul; in mod evident nu ar fi deloc flexibil si nici pe placul tuturor; aici se adauga si costurile de hartie tipizata mai mari decat hartia standard.

Sus

MesajScris: Mar Aug 08, 2017 7:29 pm 
Neconectat

Salut, cerinta este foarte simpla: ca factura sa inceapa cu o anumita margine, mai jos, raportata la marginea de sus a hartiei. Ca si cand ai mari border ...

Sus

MesajScris: Mar Aug 08, 2017 8:16 pm 
Neconectat

6. Posibilitatea vizualizarii soduri clienti/ furnizori pentru a putea fi incasati/ platiti de oriunde prin fgo.ro

Sus

MesajScris: Mar Aug 08, 2017 8:53 pm 
Neconectat

achimv461 scrie:
Buna ziua,

Avand in vedere ca profilul firmei este agentie de turism, va propunem cateva sugestii pentru implementare in viitorul apropiat:

1. posibilitatea adaugarii mai multor conturi pentru casa in lei (mai multe puncte de lucru);
2. posibilitatea adaugarii unui cont pentru casa in eur - implicit registrul de casa in eur;
3. posibilitatea adaugarii unui cont pentru banca in eur.
4. drepturi detaliate pentru nomenclatoare - articole (doar un anumit utilizator sa poate crea articole).
5. posibilitatea (crearea) unei noi facturi pentru serviciile turistice in afara uniunii europene (trebuie sa fie tva 0 cu REGIMUL MARJEI).

Multumim anticipat!!!

scuze nu am citit titlul topicului.

Sus

MesajScris: Mie Sep 20, 2017 12:54 pm 
Neconectat

Buna ziua,

As avea si eu urmatoarea sugestie:

- atunci cand se creeaza un articol, exista posibilitatea adaugarii unui camp in care sa fie trecut contul contabil ( cu analiticul corespunzator).
Eu lucrez cu analitice in functie de serviciul prestat si mi-ar fi de ajutor atunci cand firma de contabilitate face importul sa nu mai fie nevoie sa intervina pe fiecare linie sa modifice analiticul.

Multumesc frumos!

Sus

MesajScris: Joi Oct 12, 2017 10:26 pm 
Neconectat

Unele au mai fost, dar le propun si eu:
- posibilitatea adaugarii unor conturi suplimentare de incasare (ex. Banca 1, Banca 2, Card etc.)
- integrare cu magazine online - presta shop, magento, opencart, woocommerce
- inetegrare cu SelfAWB de la Fancourier.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2