Cont incasare

Despre servicul gratuit de facturare online FGO
Mesaj
Autor
stroer1948
Mesaje: 628
Membru din: Joi Oct 01, 2009 12:00 am

Cont incasare

#1 Mesaj de stroer1948 »

Unor persoane se pare ca le este foarte dificil sa actualizeze contul din "cont incasare" si il lasa 5121.
Propunerea este ca in SAGA, casuta "cont de incasare" din ecranul Import facturi din FGO (incasari de importat), sau nu mai fie Read-only si sa se poata modifica la nevoie.
Multumesc!

filipv1
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 03, 2017 12:16 am

Re: Cont incasare

#2 Mesaj de filipv1 »

ar trebui sa discutati cu utilizatorul de fgo care pune respectiva incasare; din cate presupunem utilizatorul de fgo foloseste operatiunea de marcheaza factura ca incasata, care este implicit incasare prin banca (5121). este foarte probabil ca nu-l intereseaza sa pune corect incasarile ci doar isi tine o evidenta proprie in fgo referitor la ce mai are de incasat. in aceasta situatie, in saga nu ar tb sa preluati incasarile venite din fgo.

stroer1948
Mesaje: 628
Membru din: Joi Oct 01, 2009 12:00 am

Re: Cont incasare

#3 Mesaj de stroer1948 »

Exact. Problema este ca isi schimba destul de frecvent banca si atomat se modifica si contul contabil. Mi s-a parut mai simplu, decat sa-l zapacesc pe client sa modifice mereu contul de incasare prin banca in setari, sa fie in SAGA acel camp editabil. Daca nu se poate, atunci raman la varianta de a nu importa si incasarile venite din fgo.

chirilovv
Mesaje: 60
Membru din: Joi Apr 07, 2011 10:02 am

Re: Cont incasare

#4 Mesaj de chirilovv »

Incasarile cu chitanta din fgo premium nu le duce in SagaPS in CASA-LEI. La importul din FGO I-mi apare mesajul ;Campul TIP - nu trebuie sa fie nul".Clientul nu are cont bancar. Ce setari trebuie facute in FGO s-au in SAGAPS.
Va multumesc.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Cont incasare

#5 Mesaj de tomac »

Dați mail direct la fgo
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns