Forum SAGA

Aici ne tutuim, vorbim, ne imprietenim
Acum este Lun Dec 11, 2017 11:40 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cont incasare
MesajScris: Mar Iul 04, 2017 2:28 pm 
Neconectat

Unor persoane se pare ca le este foarte dificil sa actualizeze contul din "cont incasare" si il lasa 5121.
Propunerea este ca in SAGA, casuta "cont de incasare" din ecranul Import facturi din FGO (incasari de importat), sau nu mai fie Read-only si sa se poata modifica la nevoie.
Multumesc!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Cont incasare
MesajScris: Sâm Iul 22, 2017 10:56 am 
Neconectat

ar trebui sa discutati cu utilizatorul de fgo care pune respectiva incasare; din cate presupunem utilizatorul de fgo foloseste operatiunea de marcheaza factura ca incasata, care este implicit incasare prin banca (5121). este foarte probabil ca nu-l intereseaza sa pune corect incasarile ci doar isi tine o evidenta proprie in fgo referitor la ce mai are de incasat. in aceasta situatie, in saga nu ar tb sa preluati incasarile venite din fgo.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Cont incasare
MesajScris: Sâm Iul 22, 2017 6:34 pm 
Neconectat

Exact. Problema este ca isi schimba destul de frecvent banca si atomat se modifica si contul contabil. Mi s-a parut mai simplu, decat sa-l zapacesc pe client sa modifice mereu contul de incasare prin banca in setari, sa fie in SAGA acel camp editabil. Daca nu se poate, atunci raman la varianta de a nu importa si incasarile venite din fgo.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2