Achizitie program

Mesaj
Autor
stefana844
Mesaje: 69
Membru din: Lun Iul 20, 2009 12:00 am

Achizitie program

#1 Mesaj de stefana844 »

Buna ziua
La o societate am achizitionat oprogramul saga (doar contabilitate - se lucreaza salarii). Problema este ca dorim acum sa trecem si cu evidenta contabila si a stocurilor tot pe saga, pentru asta trebuie cumparata o licenta noua? Daca dorim sa lucram contabilitatea si stocurile pe mai multe calculatoare legate in retea trebuie cumparate mai multe licente? Mentionez ca, calculatorul pe care se lucreaza salariile nu este legat in retea cu celelalte. Multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24072
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

#2 Mesaj de balazse »

Pentru a folosi si stocurile ar trebui sa suni la cei de la Saga.
Se poate lucra in reatea locala si cu o singura licenta, adica instalezi programul pe un calculator pe care o sa-l folosesti ca "server", iar pe celelalte calculatoare vei copia un shortcut, precum anumite fisiere (gasesti mai multe amanunte in manualul de utilizare).

horvaya687
Mesaje: 208
Membru din: Mar Ian 05, 2010 12:00 am
Localitate: Satu Mare
Contact:

Re: Achizitie program

#3 Mesaj de horvaya687 »

O parte din aceasta problema o am si eu. Adica vreau sa-mi activez parte de stocuri pe linga cea de conta. Dar problema este timp.... dar defapt pot sa scriu un mail la saga. => problema patial rezolvata.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24072
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Achizitie program

#4 Mesaj de balazse »

Acum in ceea ce priveste timpul este relativ. Daca trimiti mail celor de la Saga si scrii ca doresti sa achizitionezi si partea de stocuri, cred ca pot sa iti genereze un factura proforma si in 1-2 zile lucratoare (in prima zi platesti si trimiti confirmarea) rezolvi problema.

Scrie răspuns