Rank-uri pentru forum

Detalii despre modul de utilizare al site-ului
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
gali
Mesaje: 3
Membru din: Mar Apr 04, 2006 12:00 am

Rank-uri pentru forum

#1 Mesaj de gali »

Nu credeti ca ar fi nevoie de niste moderatori care sa aiba grija de buna functionare a forumului acesta??Adica cineva care sa organizeze topicurile,posturile si alea alea......Nu de alta dar forumul are o herghelie de useri si o gramada de posturi inutile care ar trebui sterse dupa un anumit timp :shock: .Ar trebui create un set de reguli de postare,de limbaj,anti trust etc.

Eu am mai lucrat pe o gramada de forumuri si stiu cum e.(am si un forum de administrat acum)! Daca se va lua in considerare aceasta propunere eu sunt disponibil sa ajut forumul! glvalentin@yahoo.com :D

Astept parerile voastre si un raspuns de la administratorii foumului SAGA!

Cheers :wink:

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

#2 Mesaj de herganiec »

Sunt vreo 2 moderatori iar temele subiectelor sunt ok, din punctul meu de vedere. Eu m-am obisnuit cu ele si stiu unde le gasesc. Chiar sunt bine ca au ramas si rezolvarile mai vechi pt ca ajuta, sa stiti de multe ori ( faci doar link la ele si nu mai scrii o data aceeasi poveste pt unul sau altul care sunt incepatori si nu le stiu).
Adevarat si faptul ca sunt unele subiecte deschise de mai multe ori (mai ales cele referitoare la registru electronic al salariatilor :) ) dar .. asta e .. sunt explicatii la problemele unuia sau altuia .. si poti invata din ele sa nu le repeti.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

ionetei153
Mesaje: 445
Membru din: Lun Aug 28, 2006 12:00 am
Localitate: prahova

#3 Mesaj de ionetei153 »

Este f.bine sa fie moderatori.In principal as vrea sa fie moderatori care sa intervina acolo unde noi raspundem nu prea clar sau legal,sau in cunosttinta de cauza.Deci,cineva care in mod elegant sa ne avertizeze si sa ne corecteze.Noi vrem sa raspundem la anumite chestiuni,sa ne ajutam reciproc,fara intentie poate dam unele lamuriri gresite.Cert este ca daca mai multi ne spunem parerea,pana la urma aflam cum este corect sa lucram. Traiasca familia SAGA si prieetenii ei de pe forum.
Daca pot sa ajut si nu o fac,degeaba exist.

ilicio895
Mesaje: 190
Membru din: Mie Mar 15, 2006 12:00 am
Localitate: Resita
Contact:

#4 Mesaj de ilicio895 »

Cred ca pana acum nu au fost incidente privind forumul, de aceea cred ca nu e neaparata nevoie de interventia "permananta' a unui "supraveghetor de site". Aici discutam modul de functionare a programului SAGA, eventualele disfunctionalitati aparute in exploatarea lui, propuneri de imbunatatire si nu in mod expres probleme de legislatie, pentru care exista destule forumuri specializate, si care intr-adevar au nevoie de moderare din partea unor persoane avizate din punct de vedere contabil si fiscal.
Corecteaza-ma daca gresesc, dar nu cumva linia dintre normalitate si nebunie devine tot mai subtire?

Scrie răspuns