Chestionar Saga

Detalii despre modul de utilizare al site-ului

Ce parere aveti despre programele Saga ?

Foarte bune si utile,nu le-as schimba pt nimic!
120
64%
Destul de bune , dar se poate si mai mult!
54
29%
Sunt inca la inceput cu SAGA...ma abtin!
12
6%
Greoaie,cu un design neergonomic!
0
Niciun vot
Exista si alte solutii mai bune ca SAGA!
1
1%
Nu folosesc SAGA...doar eram curios de ce stiu!
0
Niciun vot
Nu-mi place x( !
0
Niciun vot
 
Voturi totale: 187

Mesaj
Autor
Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#31 Mesaj de septimiuv »

se asteapta o naveta de bere pe adresa firmei
nu e important cine o trimite, doar sa vina :lol:

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

#32 Mesaj de danilevicis »

S-ar putea sa aveti o surpriza! Sunteti multi pe acolo?
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#33 Mesaj de septimiuv »

baieti 3
ajunge o naveta :lol:

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#34 Mesaj de septimiuv »

repede cu berea ca incepe meciu!!!!!! 8)

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

#35 Mesaj de danilevicis »

luni promit ca trimit, ajunge marti. eu ma tin de cuvant. e departe drumu' de aici, oricum nu ajungea pana la meciul de aseara!
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 487
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

#36 Mesaj de Administrator »

Chiar nu-i nevoie!
Nu de alta, dar, in primul rand, nu utilizam bere defel, in al doilea rand, nu la firma, in al treilea rand, daca prin absurd le-am eluda pe primele doua, cine stie cum ar arata urmatoarea versiune.

In alta ordine de idei, functionalitatile noi se implementeaza dupa urmatoarele criterii:
1. Numarul de cereri (uneori, este suficienta una singura).
2. Gradul de generalitate (cu cat este util mai multor utilizatori, cu atat mai bine)
3. Metoda tehnica (trebuie sa respecte standardele existente (siguranta, accesibilitate, design) si sa asigure compatibilitatea cu versiunile anterioare).
4. Nivelul de complexitate (cat timp ne ia s-o facem).
5. Dispozitia psihica (poate suntem deprimati..).
Cred ca mai sunt cateva, dar nu-mi vin acum in minte.

Nu se pune problema sa marim pretul. Nu exista nicio legatura intre pretul abonamentelor si ceea ce face programul.

Cat despre import de extrase de cont, nu se pune problema, chiar daca bancile ar folosi un format standard, pentru ca, in afara de niste sume, nu se poate importa mai nimic.

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

#37 Mesaj de paturcai »

Administrator scrie: Cat despre import de extrase de cont, nu se pune problema, chiar daca bancile ar folosi un format standard, pentru ca, in afara de niste sume, nu se poate importa mai nimic.
Sunt convins ca chestia cu extrasele de cont s-a inteles a fi un exemplu imposibil de realizat. Motivele sunt de ordin tehnic si nu poti cere bancilor sa standardizeze extrasele de cont cu cap de tabel, lungime de campuri, etc.
:wink:
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#38 Mesaj de septimiuv »

Administrator scrie:Chiar nu-i nevoie!
Nu de alta, dar, in primul rand, nu utilizam bere defel, in al doilea rand, nu la firma.
:roll:

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

#39 Mesaj de danilevicis »

ok, ma conformez cu ce spune sefu' :D
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

mogaa
Mesaje: 146
Membru din: Mar Oct 09, 2007 12:00 am

#40 Mesaj de mogaa »

Foarte bun,dar daca s-ar introduce si la global-valoric transfer si avize de insotire a marfii sa nu mai facem contarile manual,intradevar ati fi cei mai buni oricum felicitari si succes in continuare.

ciobanul
Mesaje: 89
Membru din: Mar Feb 26, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

#41 Mesaj de ciobanul »

Administrator scrie:Chiar nu-i nevoie!
Nu de alta, dar, in primul rand, nu utilizam bere defel, in al doilea rand, nu la firma, in al treilea rand, daca prin absurd le-am eluda pe primele doua, cine stie cum ar arata urmatoarea versiune.


5. Dispozitia psihica (poate suntem deprimati..).

ehmmm...aici mai suntem si noi ....datori/debitori !!o sa-mi permit sa sugerez utilizatorilor SAGA, (virgula !) ca orice cerere sau sugestie ...sa fie insotita de un banc, o glumita ...ceva acolo....:-)
Orice solutie ...genereaza noi probleme.!!!

Avatar utilizator
teodorg133
Mesaje: 993
Membru din: Mar Mar 11, 2008 12:00 am
Localitate: constanta

#42 Mesaj de teodorg133 »

eu abia acum am vazut chestionarul si am VOTAT...dar am o rugaminte catre dl.administrator : sa schimbe avatarul sau, ca pare asa de DURRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!...ca ma ingheata !! :twisted: :twisted:
[color=red] "Visează ca şi cum ai trăi veşnic, dar trăieşte ca şi cum ai muri azi, căci nu contează anii din viaţa ta, ci viaţa din anii tăi".
[/color]
http://www.lumeaingerilor.ro/Home/tabid/36/Default.aspx

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#43 Mesaj de septimiuv »

teodorg133 scrie:dar am o rugaminte catre dl.administrator : sa schimbe avatarul sau, ca pare asa de DURRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!...ca ma ingheata !! :twisted: :twisted:
asa si este :twisted:

alupeio634
Mesaje: 49
Membru din: Mar Oct 31, 2006 1:00 am

#44 Mesaj de alupeio634 »

Foarte bune si utile, nu le-as schimba pt nimic! ... dar se poate si mai mult! :D

eu sunt f multumita de saga, din 2005 (de cand il fol.) a evoluat f. mult si f bine, cred ca inca mai poate evolua, iar asta depinde si de noi - utilizatorii, in sensul ca trebuie sa venim cu propuneri de imbunatatire, echipa saga e f receptiva.

va doresc tuturor numai bine.

iancuv98
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 20, 2007 12:00 am

#45 Mesaj de iancuv98 »

Folosesc programarul Saga din 2007 si sunt foarte multumit ,dar avand si activitate agricola astept cu nerabdare actualizarile cu imbunatatiri si in domeniul evidentei contabile pentru productia in curs de executie,dar observ dezamagit ca nu se acorda importanta prea mare acestui capitol.
Astept in continuare cu speranta ca in curand o sa am si aceasta satisfactie din partea scestui program.
Urez un an mai bun echipei Saga si tuturor utilizatorilor lui si ai acestui forum !

Scrie răspuns