Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

Mesaj
Autor
Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8222
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#16 Mesaj de herganiec »

ia uitati aici buton de preluare Imagine
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#17 Mesaj de balazse »

Pentru HerganieC
Acea optiune este functional, doar daca nu ai angajati adaugati si nu cred ca este cazul lui BalintK, deoarece se doreste doar completarea unor date lipse care se regasesc in ReviSal.

balintk
Mesaje: 182
Membru din: Mie Mar 05, 2008 12:00 am
Localitate: Bihor

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#18 Mesaj de balintk »

Da asa este, la fiecare firma am salariatii inregistrati doar as vrea sa conduc la zi situatia in saga.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8222
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#19 Mesaj de herganiec »

atunci nu merge.
..vezi in revisal ITM pe care ai avutinregistrati si completezi la fiecare angajat din Saga, tot istoricul care il are pe programul de al ITM.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

ioni459
Mesaje: 774
Membru din: Lun Ian 24, 2011 12:00 am

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#20 Mesaj de ioni459 »

Ce stiti, functioneaza site-ul Anaf???

Pe 16.05 am reinnoit certificatul digital de la Certsign, am instalat tot, am primit mesaj de la anaf ca se pot depune declaratii fiscale, iar acum apare eroarea de mai jos:

Certificatul nu a fost prezentat. Va rugam sa va asigurati ca certificatul digital poate fi citit de pe token prin intermediul browser-ului si nici un alt program nu blocheaza acest acces.

Daca doriti sa mai incercati odata inchideti aceasta fereastra si deschideti una noua.

0650e5fb

Va rugam sa transmiteti un email la adresa admin.portal@mfinante.ro cu urmatoarele informatii:
- documentul de confirmare pe care l-ati folosit la inrolarea pe portalul ANAF
- capturile de ecran (printscreen) cu pasii pe care i-ati urmat pana la obtinerea mesajului de eroare.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8222
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#21 Mesaj de herganiec »

incercati si cu Interent explorer, mozilla, Crome. Daca nu merge sunati la furnizorul certificatului sa va ajute.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

lazarh328
Mesaje: 86
Membru din: Vin Feb 14, 2014 4:01 pm

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#22 Mesaj de lazarh328 »

Dupa reinnoirea certificatului digital primesc urmatoarea eroare:
Fisierul depus nu este un document valid, nu aveti dreptul de semnatura pt. cui...,
folosesc semnatura pentru mai multe unitati si numai la una apare eroarea.
Am scris la ANAF, dar ce se antampla daca primesc raspuns dupa 30 de zile.Am fost si la sediul ANAF, dar ei nu stiu nimic.
Ce pot face?

velam
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#23 Mesaj de velam »

Buna ziua, poate ati semnat cu certificatul digital cel vechi din greseala. Eu asa am facut si nu reuseam sa transmit declaratii, am facut sesizare pe Admin.Portal@mfinante.ro si am primit raspunsul: "Pe documentul de confirmare ati semnat cu certificatul vechi : ......Reluati pasii de reinnoire , folosind un certificat nou : ....."

lazarh328
Mesaje: 86
Membru din: Vin Feb 14, 2014 4:01 pm

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#24 Mesaj de lazarh328 »

Am semnat cu certificatul valabil. Dupa cat timp v-au raspuns?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#25 Mesaj de balazse »

Foloseste posibilitatea de sesizare de aici (se va raspunde in mai putin timp decat 30 de zile, de obicei):
https://www.anaf.ro/asistpublic/
De altfel, precis ai depus D.150 si pentru acea unitate?

barbuc408
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 26, 2011 12:00 am
Localitate: C.Arges

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#26 Mesaj de barbuc408 »

Primesc acelasi mesaj de eroare "Fisierul depus nu este un document valid - Certificatul digital ....",
am scris ieri pe formularul de contact de la ANAF, astazi am primit raspuns sa retransmit declaratia
iar daca eroarea persista sa revin cu o noua sesizare - mesajul de eroare este prezent si astazi.
Certificatul calificat a fost reinnoit, semnatura este ce noua, SN-urile certificatului inrolat precum
si a celui cu care s-a semnat sunt aceleasi si identice cu cel precizat in mesajul de eroare.

Unei colege i se intampla acelasi lucru (aparent aleator - la doar o parte din firme) si ea nici macar nu a reinnoit certificatul.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#27 Mesaj de balazse »

Posibil ca problema sa apara la cei de la ANAF, ca urmare faceti o noua sesizare si sa mentionati ca deja s-a facut o sesizare anterior.

tudoraf841
Mesaje: 826
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#28 Mesaj de tudoraf841 »

aceeasi problema am si eu,adica pt.o parte din firme la care pana in aprilie am putut transmite acum primesc mesaj ca nu am drept de semnatura.Certificatul sa reinnoit in februarie ,am verificat,am trimis mail la anaf si acum astept pana la anul si la multi ani .

tudoraf841
Mesaje: 826
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#29 Mesaj de tudoraf841 »

.Am trimis aseara mail la anaf si dimineata am si primit mesaj ca trebuie sa trimit din nou f150 la adm. fiscal ,dar nu au dat nici o explicatie.Mentionez ca doar pt. o parte din firme am aceasta problema.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare ANAF: Utilizator neautorizat.

#30 Mesaj de balazse »

Trimite inca o sesizare prin care sa ceri cauza pentru care ar trebui sa redepui din nou D.150, avand in vedere ca s-a depus in trecut.
Daca nu au un legal, atunci sa rezolve problema intern la ei, cat mai repede posibil. :wink:

Scrie răspuns