facultate

Mesaj
Autor
tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: facultate

#16 Mesaj de tobosv790 »

cernatv scrie:Dar oare este cineva cui nu-i este dor de vremurile din facultate?
Nu de "vremuri"(ca erau nasoale pe vremea lui Ceasca, in cazul meu) ci de tineretea aferenta si de "nebunia" acesteia!

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: facultate

#17 Mesaj de paturcai »

:evil:
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

costanc757
Mesaje: 561
Membru din: Mie Dec 04, 2013 11:12 am
Localitate: Bucuresti

Re: facultate

#18 Mesaj de costanc757 »

paturcai scrie:Va fi greu...dar va descoperi cu placere ca poate sa faca fata pentru ca o data cu timpul devenim mai responsabil si mai constinciosi.
Va descoperi ca este printre primii din grupa. ;).....
Ai perfecta dreptate, si pentru mine a fost o placere sa interactionez cu profesorii cu toate ca foarte multe noutati nu am aflat in facultate sau la master insa, recunosc ca am avut si profesori de la care am avut ce invata, stiau sa-ti capteze atentia, stiau sa interactioneze si atunci cand gaseau studenti sau masteranzi chiar interesati de materia lor "orele zburau" ca prin farmec. Mai ales la master a fost super poate, si din cauza profesorilor care se implicau mai mult, care erau adevarati profesionisti !

costanc757
Mesaje: 561
Membru din: Mie Dec 04, 2013 11:12 am
Localitate: Bucuresti

Re: facultate

#19 Mesaj de costanc757 »

crisanl707 scrie:multumesc mult ! Mi am 2 zile la dispozitie sa ma inmatriculez si inca stau in dubii. Eu vreau la ID. Ma gandesc sa ma duc la prima sesiune si daca nu reusesc sa invat sa renunt
Si eu am avut , a fost mai greu primul semestru pana vezi cum stau lucrurile si pana treci de prima sesiune, dar vei vedea ca va fi foarte interesant si crede-ma, vei fi mult mai constiincios decat colegii mai tineri decat tine. :D Mult succes si sa ne tii la curent cu decizia pe care ai luat-o !

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: facultate

#20 Mesaj de paturcai »

:) CostanC757
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

skydreams
Mesaje: 42
Membru din: Mie Sep 26, 2012 3:35 pm

Re: facultate

#21 Mesaj de skydreams »

crisanl707 scrie:A facut cineva facultatea ASE la 38 ani ? Credeti ca se mai poate invata ? Si mai ales informatica si limba straina?
Da, la Bogdan Voda. Da. Da. Recomand invatamant la distanta si o universitate acreditata ARACIS.

crisanl707
Mesaje: 264
Membru din: Vin Feb 13, 2009 12:00 am
Localitate: Orastie

Re: facultate

#22 Mesaj de crisanl707 »

va multumesc. M-am inscris si duminica 23.10.2016 am prima intalnire la facultate. Sper sa fie bine si sa pot invata .

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: facultate

#23 Mesaj de balazse »

Felicitari si bafta. :wink:

muscam700
Mesaje: 7
Membru din: Vin Feb 12, 2010 12:00 am

Re: facultate

#24 Mesaj de muscam700 »

la 26 ani eram in facultate anul I, cand ni s-a dat fisa individuala de completat la limbi straine, domnul de langa mine terminase liceul cand ma nascusem eu (deci avea 44 pe putin atunci). Din 200 de studenti inscrisi la ID, doar cei neprezentati sau cu anul inghetat nu au luat licenta, deci...despre ce vorbim...mult succes!

Scrie răspuns