Fax gratuit pe email

Mesaj
Autor
butnarur
Mesaje: 436
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:00 am

Fax gratuit pe email

#1 Mesaj de butnarur »

Subiectul mesajului: Re: Utilitare Necesare
paturcai 03 Apr 2011 22:49
Nu stiu cati dintre voi folositi un serviciu gratis - deocamdata GRATIS - pentru a mai face mici economii.
Functioneaza si este o placere sa-l folosesti:
FAX2MAIL, sau mai pe inteles vi se ofera un numar de telefon apelabil din orice retea, iar faxurile pe care cineva vi le trimite vin direct pe email si daca doriti le puteti tipari daca nu, nu!
Inregistrarea se face simplu, aveti niste pasi simpli de facut si gat! aveti posibilitatea sa primiti oricand faxuri fara sa aveti telefonul fix prevazut cu asa ceva"
http://www.fax2mail.ro
Nu puteti trimite faxuri decat daca faceti abonament iar o pagina este 0,30 lei.
Eu il folosesc cu succes de vreo cativa ani.
A folosit cineva acest serviciu?
Eu l-am folosit incepand cu aceasta postare a colegului Paturcai....doar pentru a primi fax-uri. A fost de un real ajutor !
Din pacate, incepand cu 28.11.2016 ( anunt pe email) serviciul respectiv inceteaza..
Are cineva cunostinte de un serviciu similar? Sa primesti fax pe email gratuit si platesti doar in cazul in care doresti sa trimiti fax...

Multumesc.
Îmi iubesc ţara atunci când nu mă uit la televizor şi când nu merg pe stradă. (Octavian Paler)

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Fax gratuit pe email

#2 Mesaj de paturcai »

Usor serviciul de fax va disparea pentru ca acum exista emailul si mai ales scanatul documentelor.
N-am mai primit un fax de vreo 2 ani. Probabil acesta este si motivul pentru care serviciul se desfiinteaza.
Exista posibilitatea (daca inca se doreste acest lucru) sa se cumpere de pe Aliexpress un modem fax extern (80 lei) care se ataseaza (prin USB) la propriul computer.
Dar asa cum spuneam nu se mai foloseste si probabil ca vom citi asa cum am facut-o anul trecut cand s-a dat ultima telegrama pe calea clasica folosind telegraful, iar tara care a facut acest ultim gest a fost INDIA.
In fiecare an incepe o noua era in aproape orice domeniu.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: Fax gratuit pe email

#3 Mesaj de fagarasa176 »

Eu am trecut la next generation..... porumbeii calatori :wink:
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Fax gratuit pe email

#4 Mesaj de paturcai »

:lol:
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: Fax gratuit pe email

#5 Mesaj de roncovf »

I-auzi, s-a desființat serviciul pentru Paturcai nu l-a mai folosit! Încearcă să nu mai folosești (depui) D394, poate, poate...

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Fax gratuit pe email

#6 Mesaj de paturcai »

Chiar asa.... :D
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

butnarur
Mesaje: 436
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:00 am

Re: Fax gratuit pe email

#7 Mesaj de butnarur »

..din pacate mai sunt persoane '' certate'' cu PC...au ramas fideli fax-ului :roll:
Ex: am un client care foloseste numai fax....nici nu vrea sa auda de PC.
Îmi iubesc ţara atunci când nu mă uit la televizor şi când nu merg pe stradă. (Octavian Paler)

zaineal
Mesaje: 459
Membru din: Lun Aug 17, 2015 11:26 am

Re: Fax gratuit pe email

#8 Mesaj de zaineal »

eu va dau exemplu Garanti , nu accepta documente spre procesare decat trimise prin fax

calfav990
Mesaje: 222
Membru din: Mar Oct 04, 2011 3:59 pm

Re: Fax gratuit pe email

#9 Mesaj de calfav990 »

Pacat ca s-a inchis, si eu am folosit acest seviciu.

Scrie răspuns