Referitor la d 394

Mesaj
Autor
secana
Mesaje: 205
Membru din: Vin Aug 22, 2008 12:00 am

Referitor la d 394

#1 Mesaj de secana »

Buna ziua.va rog sa ma ajutati cu un sfat in problemele urmatoare :
Daca in declaratia de luna trecuta la punctul 2.1(plaja de facturi alocate) si la seria casei de marcat nu au fost complectata corect declaratia 394,sa depun o rectificativa cu cele doua date corectate?
La informatii despre casa de marcat ce trebuie sa trec seria sau un nr.RL.... ce apare in ultimul rand al raportului z?
Multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Referitor la d 394

#2 Mesaj de balazse »

Unde ai citit ca la 2.1. ar trebui completat ceva referitor la casa de marcat?
Acol scrie clar "2.1 Plaja de facturi alocate", adica se refera doar la facturi.
Daca discutam de program la "alte informatii" -> "nr de AMEF (case de marcat)" completezi cu nr de case de marcat (aici s-a descris exact ce trebuie completat: http://www.sagasoftware.ro/?p=1609).

secana
Mesaje: 205
Membru din: Vin Aug 22, 2008 12:00 am

Re: Referitor la d 394

#3 Mesaj de secana »

sa ma scuzati daca nu am explicat corect.in declaratia depusa in luna trecuta am gresit plaja de facturi alocate si nu am trecut seria casei de marcat(nu la poz 2.1 ambele)si voiam sa stiu daca sa depun o rectificataiva cu aceste date corectate.
multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Referitor la d 394

#4 Mesaj de balazse »

Sincer nu mai inteleg ce doresti.
Daca pentru luna noiembrie nu ai completat corect plaja de numere pentru facturi, atunci poti sa depui rectificativ.
As dorii sa precizes, inca o data, ca seria casei de marcat nu se declara nici unde in D.394.

secana
Mesaje: 205
Membru din: Vin Aug 22, 2008 12:00 am

Re: Referitor la d 394

#5 Mesaj de secana »

am vrut sa aflu daca pentru aceste 2 greseli trebuie sa depun sau nu rectificativa(un coleg de breasla mi-a spus sa nu depun rectificativa daca doar acestea sunt greselile,adica plaja de facturi si nr.caselor de marcat) Este vorba de delaratia pe luna 10.Multumesc pentru intelegere.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Referitor la d 394

#6 Mesaj de balazse »

Poti sa depui rectificativ, daca ai gresit plaja de numere si nr de case de marcat.

Scrie răspuns