bilant prescurtat pe anul 2016

Mesaj
Autor
toman64
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 30, 2008 12:00 am

bilant prescurtat pe anul 2016

#1 Mesaj de toman64 »

Buna ziua ,daca cineva ma poate ajuta ,as multumi mult. La complectarea bilantului pe 2016 notele explicative nu sunt accesibile,dar la validare ma atentioneaza ca nu am atasat aceste nore expl. in format ZIP. Oare nu mai trebuiesc printate si atasate ? Multumesc anticipat ptr.ajutor

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: bilant prescurtat pe anul 2016

#2 Mesaj de cernatv »

Nu notele explicative trebuie anexate în zip la microentități.
Declarația admin., pv de aprobare a sit.financiare și propunerea de distribuire a profitului.

neguraa420
Mesaje: 907
Membru din: Mie Feb 10, 2010 12:00 am

Re: bilant prescurtat pe anul 2016

#3 Mesaj de neguraa420 »

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca e corect...
In Raportul administratorului, cat si in PV AGA pt aprobarea sit financiare pe 2016 trebuie sa trec / sau e corect daca scriu ca profitul net in suma de 310291 se repartizeaza: 1564 rezerve legale si diferenta ramane profit nerepartizat?

Iar in Propunerea de distribuire a profitului, la fel trec aceleasi sume?
Am un model unde nu scrie de profit nerepartizat...
Iar daca dupa aceasta propunere administratorul hotaraste sa distribuie dividende, de ex...ceea ce eu nu am completat si am depus bilantul atasat de propunere cu profitul nerepartizat...e gresit?

cocierus250
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iul 03, 2014 9:56 am

Re: bilant prescurtat pe anul 2016

#4 Mesaj de cocierus250 »

Referitor la numarul mediu de salariati care se consemneaza in bilantul contabil. Am o intrebare daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns clar la urmataorea situatie:
In anul 2016 am un singur salariat cu doua ore pe zi (zi de zi, luna de luna pana la finele anului 2016) . Care este numarul mediu de salariati care se va inscrie in bilantul contabil la finele anului 2016?

Trebuie sa tinem cont ca unitatea de masura pentru numarul mediu de salariati este persoana. Si care este actul normativ in care este clar mentionat un calcul clar al numarului mediu de salariati pentru bilantul contabil?

catalin.rusinaru
Mesaje: 346
Membru din: Vin Ian 08, 2016 4:26 pm

Re: bilant prescurtat pe anul 2016

#5 Mesaj de catalin.rusinaru »

Cautati pe google, gasiti rapid raspunsurile dorite.

cocierus250
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iul 03, 2014 9:56 am

Re: bilant prescurtat pe anul 2016

#6 Mesaj de cocierus250 »

Tocmai ca am cautat dar nu am un raspuns clar la aceasta intrebare . Aveti un asemenea raspuns? Dar ma refer vla 1 salariat cu 2 ore/zi. Nu teorie , practic

Scrie răspuns