LISTARE DECONT CHELTUIELI

Mesaj
Autor
nasteaf
Mesaje: 619
Membru din: Mar Oct 30, 2012 12:01 pm

LISTARE DECONT CHELTUIELI

#1 Mesaj de nasteaf »

Un salariat are la inceput de luna sold la avans trezorerie (din luna precedenta).
La listare "Decont cheltuieli" in luna curenta soldul initial nu apare niciunde, la "Avans primit la plecare" nu apare nimic, daca a primit avans in perioada deplasarii, acolo apare suma primita in timpul deplasarii, iar la "Diferenta de restituit" de exemplu nu tine cont de soldul din luna precedenta.
Cum ar trebui sa procedez sa apara corect pe decont?
Multumesc.

pomparaus
Mesaje: 4177
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: LISTARE DECONT CHELTUIELI

#2 Mesaj de pomparaus »

In decont dai perioada incepand cu ziua in care i-ai dat bani salariatului si totul e ok.

nasteaf
Mesaje: 619
Membru din: Mar Oct 30, 2012 12:01 pm

Re: LISTARE DECONT CHELTUIELI

#3 Mesaj de nasteaf »

Multumesc.
Am incercat asa, dar atunci in Decontul din luna februarie de exemplu, imi apar in Borderoul actelor justificative de cheltuieli toate documentele justificative de la acea data initiala, de ex.din 05.01.2017.
Dar eu am mai intocmit decontul respectiv pe luna 01.2017 si am atasat la acel decont din ianuarie actele prevazute in borderou pe perioada selectata din ianuarie.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8246
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: LISTARE DECONT CHELTUIELI

#4 Mesaj de herganiec »

dupa fiecare decont, trebuie sa depuna diferenta in caserie ca avans neutilizat. apoi nu o sa mai aveti probleme cu solduri ramase.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns