Ștergere program

Mesaj
Autor
scrofand
Mesaje: 7
Membru din: Vin Aug 24, 2012 11:01 am

Ștergere program

#1 Mesaj de scrofand »

Bună seara!Am nevoie se un sfat va rog:din neatenție am sters tot programul saga c de pe laptop ( este cu abonament).a ramas doar iconițe de pe desktop. Cum pot recupera totul? Cu 2 zile înainte am salvat datele pe un stick (sper sa mă ajute la ceva).Se poate recupera cumva ?Am realizat după ce am sters din coșul de gunoi tot
Multumesc

ciolocaa141
Mesaje: 50
Membru din: Joi Mai 14, 2015 9:24 am
Localitate: Alba Iulia

Re: Ștergere program

#2 Mesaj de ciolocaa141 »

Instalati din nou programul. Dupa instalare folositi codurile de activare pe care le aveti in contul online de la Saga pentru a putea restaura baza de date si pentru a putea beneficia de actualizarile oferite de abonament. Apoi creati din nou firma din Administrare - Configurare societati. Dupa preluarea datelor contabile (balantei) intrati in Administrare - Intretinere BD - Restaurare - Restaurare din alta locatie si selectati de pe stick ultima arhiva salvata a bazei de date. Odata cu ver 3.0.482 a fost introdusa optiunea de salvare a datelor online, pe FGO.ro. Recomandarea e sa salvati baza de date si online.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Ștergere program

#3 Mesaj de balazse »

Asta ii valabil, daca a facut o salvare si in alta parte.
Desi in fiecare e-mail este trecut faptul ca sa se faca o copie de siguranta la fiecare actualizare, din pacate utilizatorii in marea majoritate ignora acest lucru.

Pentru ScrofanD
Pentru viitor:
http://www.sagasoftware.ro/?p=1071

Scrie răspuns