format factura

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
tudosien
Mesaje: 503
Membru din: Joi Sep 11, 2008 12:00 am

format factura

#1 Mesaj de tudosien »

Nu prea am facturat din Saga dar vreo 4 facturi tot am facut anul asta(ultima acum 1 luna) si n-am avut probleme pana ieri. Am incercat tiparesc o factura si mi-au iesit informatiile de colo pana colo fara format, fara linii, fara nimic(atat daca listez cat si daca dau in PDF creator):Imagine, Imagine. Acum incerc si pe o versiune gratuita(la servici) mai veche(deci nu e de la ultima actualizare) la servici unde am SO diferit(Win7 fata de Win8.1 acasa) si Adobe diferit(10 in loc de XI Romanian acasa). Rezultatele sunt aceleasi. Eu cred ca m-am tampit si nu vad ceva :shock: de nu reusesc. Banuieste cineva care e buba?

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: format factura

#2 Mesaj de ferenta »

ver 3.0.458 din 16.09.2015
2. S-a modificat formatul facturii tiparite.

last edit... scuze!
Ultima oară modificat Joi Oct 22, 2015 10:10 am de către ferenta, modificat de 3 ori în total.
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

tudosien
Mesaje: 503
Membru din: Joi Sep 11, 2008 12:00 am

Re: format factura

#3 Mesaj de tudosien »

Si ce legatura are cu ce am intrebat eu :?: Am mentionat ca nu e de la ultima actualizare.

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: format factura

#4 Mesaj de fagarasa176 »

Pune bifa la "Tiparire fara formular"
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8249
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: format factura

#5 Mesaj de herganiec »

ASTA E ! bifa nu e pusa inainte de listare.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

tudosien
Mesaje: 503
Membru din: Joi Sep 11, 2008 12:00 am

Re: format factura

#6 Mesaj de tudosien »

Am reusit oarecum cu sugestia cu bifa. Din ce observ facturile, NIR, bon consum si registru jurnal se tiparesc fara chenare exterioare. Alte documente le au: statele de salarii, balantele, registrul de casa si cel de banca. E normal?

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: format factura

#7 Mesaj de fagarasa176 »

tudosien scrie: facturile, NIR, bon consum si registru jurnal se tiparesc fara chenare exterioare. Alte documente le au: statele de salarii, balantele, registrul de casa si cel de banca. E normal?
S'a schimbat formatul facturilor
Restul asa se tipareau si inainte
Ultima oară modificat Lun Noi 09, 2015 8:25 am de către fagarasa176, modificat 1 dată în total.
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 487
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

Re: format factura

#8 Mesaj de Administrator »

tudosien scrie:Am reusit oarecum cu sugestia cu bifa. Din ce observ facturile, NIR, bon consum si registru jurnal se tiparesc fara chenare exterioare. Alte documente le au: statele de salarii, balantele, registrul de casa si cel de banca. E normal?
Cum adica ai reusit "oarecum"?
Este ok cum arata rapoartele.

Încuiat