dublare articole

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
jagac
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 06, 2015 7:47 pm

dublare articole

#1 Mesaj de jagac »

Ma regasesc in urmatoarea situatie. Am fost nevoit sa mut codurile articolelor produse finite pe noi coduri. Daca intru in submeniul articole imi apare pe fiecare produs finit un singur cod pentru fiecare produs. Daca ma duc in ecranul iesiri sa adaug vanzarea la finalul zilei selectez tipul de produs, selctez gestiunea, iar in lista produselor imi apare fiecare produs dublat cu acelasi cod.
Pana in prezent nu m-a deranjat dar am inceput sa utilizam publine, si programul nu reuseste sa imi grupeze toata vanzarea unui articol. Atat in publine cat si dupa transfer voi avea doua iesiri diferite pentru acelasi articol cu cantitati diferite, dar care insumate reprezinta cantitatea totala vanduta in ziua respectiva?
Cum pot corecta aceasta anomalie fara a crea noi articole. Creand noi articole nu stiu daca in cazul unor raportari sau situatii voi mai vedea situatia corecta.

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 487
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

Re: dublare articole

#2 Mesaj de Administrator »

Probabil ca ai un cod de tip de articole dublat in "Tipuri de articole". Trebuie sa trimiti baza de date la [email protected], pentru verificare.

Încuiat