eroare de punere d112 oct 2017

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
duram
Mesaje: 2
Membru din: Joi Oct 22, 2009 12:00 am

eroare de punere d112 oct 2017

#1 Mesaj de duram »

Buna ziua,
Nu pot sa depun d 112 pe oct.2017. Imi apare eroarea
MINISTERUL FINANŢELOR PUBLICE
AGENŢIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE FISCALĂ
Index încărcare: din 26.11.2017
Aţi depus o declaraţie tip D112 cu numărul de înregistrare INTERNT-........-2017 din data de
26.11.2017 pentru perioada de raportare 10 2017 pentru CIF ......
Au fost identificate următoarele ERORI:
F: validari globale
Am incercat reactualizare saga ultima versiune, am dat din nou regenerare d 112,nimeni nu a umblat in datele firmei sau nu au fost ceva modificari facute.Totul s-a efectuat cum se efectueaza luna de luna.
Eroare fatala de parsare: 'The reference to entity "T" must end with the ';' delimiter.'
Rog ajutor urgent

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24121
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eroare de punere d112 oct 2017

#2 Mesaj de balazse »

Bine ai venit pe forum!
Sterge caracterul special ("&") din denumirea unitatii in fisierul pdf.

PS. Data viitoare foloseste butonul "cautare" (dreapta-sus) inainte de a posta o problema, deoarece la multe probleme s-au oferit deja solutii.

duram
Mesaje: 2
Membru din: Joi Oct 22, 2009 12:00 am

Re: eroare de punere d112 oct 2017

#3 Mesaj de duram »

Am scos din pdf si semnul & si tot degeaba. Oricum nu mi se parea normal din moment ce pana acum a mers fara sa modific.De luna asta e problema. Pana acum nu am avut probleme.Nu a trebuit sa modific ceva.
PS: Am folosit butonul "cautare" (dreapta-sus) inainte de a posta problema si nu am gasit o problema asemanatoare. Poate nu stiu sa ma uit, este adevarat. Si nu stiu pana la urma de ce trebuie sa fac eu modificari la ceva ce nu am facut pana acum? Adica nu mi se pare normal !
Oricum multumesc pentru sfat si ajutor dar nu a dat rezultat. ACEEASI EROARE !

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24121
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eroare de punere d112 oct 2017

#4 Mesaj de balazse »

De ce apare eroarea la recipisa?
Foarte simplu, cei de la ANAF au modificat ceva la prelucrarea recipisei (si nici mie nu mi se pare normal), asta daca doresti sa dai vina pe program. :wink:
Ca era mai bine inainte? sunt total de acord.
Ca urmare te rog sa faci o sesizare online catre ANAF aici https://www.anaf.ro/asistpublic/, la sectiunea "asistenta tehnica servicii informatice", poate pe viitor vor si posta informatii despre modificarile aduse care ne pun la treaba de doua ori.
Sa ne zici si noua de raspunsul oferit.

Referitor la eroare, poti incerca sa verifici daca ai diacritice sau alte semne speciale, ar trebui sa le inlocuiesti si pe acelea, iar dupa modificare sa validezi din nou declaratia ca si in fisierul xml atasat sa se realizeze modificarea (oricum informatiile din fisierul xml este prelucrat de ANAF).

Încuiat