EROARE SITUATIE CLIENTI

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
anghelv161
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 07, 2016 12:17 pm

EROARE SITUATIE CLIENTI

#1 Mesaj de anghelv161 »

Dupa ultima actualizare facuta cu versiunea 3.0.498 (poate nu are nicio relevanta, si este o simpla coincidenta) am constatat ca s-a incrucisat ceva in baza de date, eu contabilizand in acest program doar 2 societati. Suna ciudat, dar: in momentul in care cer o situatie clienti pentru societatea "X", nu imi apare nicio informatie, iar daca ma mut pe societatea "Y" imi deschide automat fereastra cu lista furnizorilor, fara sa o accesez eu. ( si invers). Mentionez faptul ca am facut o salvare a bazei de date, atat inainte cat si dupa actualizarea cu noua versiune. Ba mai mult, am descarcat din nou programul si..degeaba, EROAREA PERSISTA. Efectiv nu stiu ce sa fac…situatia clientilor neincasati imi era foarte utila, ba chiar ma gandesc sa nu am si alte erori in spate mult mai grave.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: EROARE SITUATIE CLIENTI

#2 Mesaj de balazse »

Trimite e-mail echipei Saga, doar ei te pot ajuta.

anghelv161
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 07, 2016 12:17 pm

Re: EROARE SITUATIE CLIENTI

#3 Mesaj de anghelv161 »

Se pare ca si pentru ei e o problema mai delicata, astept raspuns de 2 zile...

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: EROARE SITUATIE CLIENTI

#4 Mesaj de tomac »

Nu e nici o eroare asta. Aveți pe ecran firmele și mutați de pe o firmă pe alta cu ecranul acela de situații clienți deschis.
Ecranul e același de fapt și pentru clienți și pentru furnizori, implicit fiind pentru furnizori, de aceea dacă vă mutați de pe o firmă pe alta intră în același ecran dar pe tipul de date implicit - furnizori aici.
La fel e la casă-bancă.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Încuiat