eroare 394

Mesaj
Autor
isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

eroare 394

#1 Mesaj de isacm »

Buna ziua , am o firma care face distributie si o9nline , si nu imi trece cnp -ul clientilor , canmd scot declaratia imi scrie in functie de clienti cateva pagini de erori , si la fiecare este specificat faptul ca lipseste cnp , am discutat aceasta problema , dar cine face factura mi-a zis ca nu vor sa dea cnp-ul si din cauza asta nu mai cumpara, si ca s-a interesat si ca nu sun t p[robleme , .degeaba am explicat ca nu e o hachita de a mea , ci ca asaeste implementat programul de catre anaf, si ca de obicei , contabilul e de vina .
Poate imi dati o sugestie. ce probleme se pot ivi daca a304 apare cu erori in recipisa .
multumesc

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: eroare 394

#2 Mesaj de septimiuv »

Cere-le adresa.

isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: eroare 394

#3 Mesaj de isacm »

este adresa trecuta , dar erorile apar din cauza cnp netrecut

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: eroare 394

#4 Mesaj de roncovf »

Poate nu e trecuta adresa corect, e important judetul si localitatea.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: eroare 394

#5 Mesaj de tomac »

La clienți este necesar să aveți, așa cum spune și roncovf, județul și localitate sau minim județul. Verificați la acei clienți să aveți adresa completată corect. De altfel în program în ecranul din care se generează D394 există o pagină adrese fără CNP ce vă ajută la completarea/corectarea informațiilor pentru cei la care nu aveți CNP.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: eroare 394

#6 Mesaj de isacm »

Multumesc , nu am stiut , nu fac eu facturile , dar o sa vb cu persoana icare le face

Scrie răspuns