Descarcare gestiune

Mesaj
Autor
garbaceab
Mesaje: 415
Membru din: Joi Dec 27, 2012 9:54 am

Descarcare gestiune

#1 Mesaj de garbaceab »

Buna ziua stimati colegi, am o societate cu 3 gestiuni ,una fiind un depozit ,m am uitat in balanta anterioara preluarii si apare la contul 707.1 valoarea de 16000 iar la 607.1 21.500, e normal ? aum in iulie a inchis am dat descarcare gestiune si eu am la 707.1 =26.000 si la 607 tot 26.000, unde gresesc?depozit din cate stiu eu este ca firma cumpara 10 pixuri la un leu si vinde fiecare pix cu cat vrea nu cu pret fix.(cel putin asa e la firma asta )Ajutati ma cu un sfat , am tot citit in postarile vechi dar nu imi e clar.Multumesc

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Descarcare gestiune

#2 Mesaj de eugen01 »

Verificam Fisa Magazie.Poate, greu cu ghicitu',
- au fost vandute marfuri fara documente de intrare.Sau,
- a fost schimbata metoda in cursul anului.De ex...s-a tinut global valoric, marfurile fiind vandute la preturi diferite, a avut loc ..calamitatea de infringement...la Proces Verbal schimbare pret.Si atunci,mai comod s-a trecut la cantitativ valoric.
- alte motive ?lista e deschisa.

agapec614
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 12, 2017 4:17 pm

Re: Descarcare gestiune

#3 Mesaj de agapec614 »

se poate sa trecem la 1 ianuarie 2018 de la descarcarea gestiunii prin FIFO la metoda CMP?
CUM SA FAC IN PROGRAM , daca modific acum optiunea nu imi schimba toate descarcarile anterioare?
Trebuie sa mentionez ca firma are un istoric din 2008 IN PROGRAMUL saga (elkas home srl IASI), si pina acum a folosit ca metoda de descarcare a gestiunii FIFO.

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: Descarcare gestiune

#4 Mesaj de cernatv »

Nu schimbă descărcările anterioare (dacă nu te apuci să devalidezi-revalidezi luni anterioare).

Scrie răspuns