Revisal.

Mesaj
Autor
bartalise23
Mesaje: 226
Membru din: Joi Sep 08, 2016 10:56 am
Localitate: M-CIUC

Revisal.

#1 Mesaj de bartalise23 »

Buna seara, a-si dori sa va intreb daca sunteti dispusi sau sti sa-mi raspundeti,cat se plateste ptr.revisal( decizii, act aditional transmitere reges... , societate cu 9 salariati.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8251
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Revisal.

#2 Mesaj de herganiec »

25-30lei de angajat lunar si ține toata partea de dosar personal de la angajare contract, acte aditionale etc..(asa se plateste prin zona mea.)
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

secaream
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 21, 2007 1:00 am

Re: Revisal.

#3 Mesaj de secaream »

Care este zona d-voastra?,pentru ca prin zona mea nu se solicita nici doi bani pentru aceste servicii.

secaream
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 21, 2007 1:00 am

Re: Revisal.

#4 Mesaj de secaream »

Nu se cer nici doi bani,desi toti contribuabilii plateau ,pana in august 2011 comision de 0,75% la fondul de salarii catre ITM si tot acesti contribuabili isi intocmeau si inregistrau singuri la ITM contractele de munca.Contabilul intocmea si depunea doar statele de plata la aceasta institutie.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8251
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Revisal.

#5 Mesaj de herganiec »

Sunt firme care fac DOAR aceste servicii. Tin dosarele de personal la diverse firme care solicita acest lucru. Atat incaseaza lunar pentru fiecare angajat chiar daca au operatiuni sau nu in luna respectiva. (Fac contractele de munca, inregistreaza in revisal transmit, dau adeverinte fac actele aditionale, etc). Orice control de la ITM se duc la ei nu la firma deoarece dosarele sunt la acea firma. Zona Timis-Caras-Hunedoara.
Da, in practica unor contabili, ei fac totul chiar si partea aceasta de personal.. asta e problema lor ca accepta sau nu. :)
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns