salariati cu timp partial de lucru repartizat inegal

Mesaj
Autor
chindlead417
Mesaje: 13
Membru din: Vin Sep 28, 2012 3:16 pm

salariati cu timp partial de lucru repartizat inegal

#1 Mesaj de chindlead417 »

Buna ziua , 
Va rog sa ne indrumati in culegerea datelor pentru salariati cu timp partial de lucru cu program  de lucru repartizat inegal  astfel incat pontajul sa coincida cu statul de plata.
Caz concret : un salariat cu CIM cu timp patial de lucru 40 ore / luna repartizat inegal , am setat la salariati  norma /zi = 0 , ore pe luna 40 , am corectat pontajul conform realitatii lucrate si anume in 4 zile a lucrat 8 h = 32 h  , 4 zile CO = 8 h , dar pe statul de plata apar 16 zile lucrate care difera de condica si pontaj. De asemenea la cei cu timp inegal de lucru nu am gasit unde  se poate seta la detalii programul de lucru pe zile .

Raspunsul de la Saga a fost " solutia este sa generati pontajul gol si sa complectati manual ,cu pixul "
Ok , si statul cum il corectam ?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: salariati cu timp partial de lucru repartizat inegal

#2 Mesaj de balazse »

La ce te referi prin "statul cum il corectam"? Ce doresti sa corectezi?

chindlead417
Mesaje: 13
Membru din: Vin Sep 28, 2012 3:16 pm

Re: salariati cu timp partial de lucru repartizat inegal

#3 Mesaj de chindlead417 »

in statul de plata apar 16 zile lucrate chiar daca in pontaj am corectat si am zis ca a lucrat 4 zile , deci zilele trebuie corectate in stat .

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: salariati cu timp partial de lucru repartizat inegal

#4 Mesaj de balazse »

Statul de plata nu se actualizeaza in baza pontajului, ci pontajul este actualizat conform datelor introduse pentru stat de plata.
Modifici manual numarul de zile in stat.

Scrie răspuns