MA BUCUR CA UN COPIL !

Mesaj
Autor
Avatar utilizator
munteanud411
Mesaje: 845
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:00 am
Localitate: CONSTANTA
Contact:

MA BUCUR CA UN COPIL !

#1 Mesaj de munteanud411 »

Si sa vedeti de ce :
Lucrez pe SAGA C de vreo 7 luni. Mi-a placut de la inceput, mai ales ca eu nu prea am habar de contabilitate, dar cu SAGA, in timp, inveti si asta.
Multumit fiind, recomand acum o saptamina programul unei COOPERATIVE MESTESUGARESTI
Noul client cumpara versiunea integrala, e foarte multumit.
PINA ASEARA
Pe la 18,00 constata cu stupoare ca nu poate lucra salariile deoarece ei lucreaza cu salariul efectiv realizat si nu pot introduce date in cimpul "Salariu pt.timpul lucrat"
Ba mai mult, imi spune ca mai sint vreo citeva cooperative care au SAGA dar pentru salarii a trebuit sa isi faca program separat.
Ce era de facut ? Sa pacalesc programul?- am incercat degeaba.
Asa ca, pe la ora 20,00 trimit mail la SAGA si ma pling.
Astazi dimineata la 07,00 SAGA ma anunta ca a modificat programul, introducind la "FISIER - SALARIATI - TIP SALARIU" o noua optiune "PLAN"
Rezultatul:- cooperativa danseaza de bucurie si mi-a cerut sa transmit celor de la SAGA sa ii trimita factura suplimentara pentru serviciile oferite.
Asemenea solicitudine nu am vazut decit acum vreo 3 ani la cei de la Microsoft Support- USA.
Asta zic eu ca spune multe despre seriozitatea celor de la SAGA (daca se mai indoia cineva!)

Ce cuvinte sa folosesc pentru a le multumi?
Succes SAGA SOFTWARE !

P.S.- Nu am nici o implicare in SAGA, iar celor interesti le pot pune la dispozitie aproape intreaga mea corespondeta cu SAGA SOFTWARE.
-Recomanda unui prieten !
Dan-
http://schimbativiata.webs.com/

mantogp328
Mesaje: 100
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 12:00 am

#2 Mesaj de mantogp328 »

Am trecut si eu prin situatii din astea, am gasit si conservatori adica oameni care refuza schimbarea si acum lucrez la o societate care ma chinuie cu niste programe antice si de demult, dar ma avut si satisfactii cu cei carora le-am recomandat Saga. Pentru mine este cel mai bun si am incercat multe, dar...
Cinste lor, cinste realizatorilor!
SI TOT ASA...

furduiv42
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iun 16, 2006 12:00 am
Localitate: RESITA

#3 Mesaj de furduiv42 »

SI EU ITI IMPARTASESC BUCURIA!
SUNT ECONOMIST LA O SOC MESTESUGAREASCA DIN RESITA SI NE CHINUIM FOARTE TARE CU SALARIILE, IN FIECARE LUNA LUCRAM CATEVA ZILE CA SA SCOATEM STATUL DE PLATA CORECT,SPER CA ACUM VOM LUCRA CU PLACERE DATORITA PROGRAMULUI SAGA, NICI NU STIU CUM SA MULTUMESC ACESTEI ECHIPE PENTRU AJUTORUL PE CARE MI L-AU DAT.
AM SA RECOMAND TUTUROR COOPERATIVELOR CU CARE COLABORAM ACEST PROGRAM
SUNT PROFESIONISTI ADEVARATI
CUCHI

floreaf
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: cluj napoca

#4 Mesaj de floreaf »

Intradevar merita toata lauda ,dar nu pre mult ca stica. 8) Eu folosesc saga din frageda copilarie si pe vremuri se faceau si 3-4 actualizari pe saptamana cu modificari importante ,(urmare sugestiilor) dar acuma s-au cam lasat pe tanjala.Astept de ani sa introduca numerotarea in ecran a nr.de pozitii din factura si pt.dvs s-a rezolvat repede.Dar mai asteptam ca nu avem ce face probabil ca prioritatile sunt altele, care ,nu stim deoarece nu mai suntem intrebati .

Scrie răspuns