DIFERENTE DE SALARIU

Mesaj
Autor
ilicio895
Mesaje: 190
Membru din: Mie Mar 15, 2006 12:00 am
Localitate: Resita
Contact:

DIFERENTE DE SALARIU

#1 Mesaj de ilicio895 »

Am urmatoarea problema, in cazul unei primarii primarul si viceprimarul au inaintat in instanta o actiune pentru acordarea sporului de vechime pentru perioada 2002-2004. In urma acestei actiuni pe baza unei hotarari judecatoresti definitive si irevocabile li se acorda sporul de vechime respectiv. Totul este ok pana aici, insa, acum intervine dilema, primarul este inca in activitate iar viceprimarul nu mai este angajatul primariei, cum procedez?
1. In cazul primarului introduc suma in salariu si-i retin toate obligatiile aferente salariului?
1. In cazul viceprimarului care nu mai este activ, ce i se retine? Eu am considerat ca sunt si in cazul acestuia drepturi salariale si l-am inclus pe statul de plata cu drepturile respective retinindu-i toate obligatiile aferente salariului. Acum el contesta modul de calcul, e corec sau are dreptate el? In cazul impozitului cu acesta sunt edificat , potrivit HG 84/2005 punctul 111 lit a si b i se retine 16%. Insa nu sunt sigur daca i se retin si celelalte obligatii: CASS, CAS, Somaj.
Astep opiniile d-voastra.
Corecteaza-ma daca gresesc, dar nu cumva linia dintre normalitate si nebunie devine tot mai subtire?

ilicio895
Mesaje: 190
Membru din: Mie Mar 15, 2006 12:00 am
Localitate: Resita
Contact:

#2 Mesaj de ilicio895 »

HELLO! NICI O SUGESTIE..NIMIC? :?:
Corecteaza-ma daca gresesc, dar nu cumva linia dintre normalitate si nebunie devine tot mai subtire?

Scrie răspuns