tiparire revisal

Mesaj
Autor
popad366
Mesaje: 85
Membru din: Vin Ian 23, 2009 2:00 am

tiparire revisal

#1 Mesaj de popad366 »

Cum listam din revisalul de la ITM. acel raport de preluari, cu ctr de munca si nr de inregistrare?
Eu am incercat si cand dau clic pe nr de la Itm mi se deschide o fereastra cu ctr de munca, si cand vreau sa le listez imi apar ambele pagini una suprapusa peste cealalta. Cum trebuie sa listez? Multumesc Popa

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: tiparire revisal

#2 Mesaj de fagarasa176 »

Listezi ce'ti apare...este ok asa
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: tiparire revisal

#3 Mesaj de tomac »

Apropo de asta:
Acest mod de a lista, a lista o imagine a paginii de internet, unde apar salariații, listare denumită pompos de către bănci, nu dă dovadă de altceva decât de imbecilitatea funcționarilor bancari, de lipsa totală de logică a acestora, de disprețul arătat de aceștia firmelor.
Pentru că:
- legal nu există noțiunea "extras registru salariați". A cere așa ceva denotă necunoașterea actelor normative ce reglementează acest document.
- firma poate prezenta un registru listat, semnat, ștampilat și asumat de către conducerea acesteia. Ignorarea acestui fapt și eventualele argumente de tipul "Păi eu nu știu dacă e comunicat la ITM sau nu, dacă e bun sau nu", nu înseamnă altceva decât că banca nu acordă încredere uui document original, prezentat de o firmă și o tratează direct ca pe un prezumtiv hoț, ca o pe o persoană ce nu face altceva decât să-l fure.
- ITM nu a implementat nicio modalitate de listare de pe site a registrului general de evidență a salariaților
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: tiparire revisal

#4 Mesaj de ferenta »

La tiparire REVISAL din SAGA îmi apare următorul mesaj: "COD is not unique and must be qualified.1832." Ignor mesajul şi merg mai departe,după care îmi apare alt mesaj: "Variable `NUME` is not found.12." Cine îmi poate da şi mie un sfat, vă rog frumos?Până acum am putut tipări când aveam nevoie.
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

dragomirt
Mesaje: 109
Membru din: Mar Mar 31, 2009 12:00 am

Re: tiparire revisal

#5 Mesaj de dragomirt »

Buna ziua,

Ceeace au scris cei de mai sus este corect.
Nu stiu de c e vreti sa listati revisal din SAGA pt ca nu se poate.
Daca doriti sa aveti o listare cu ce a-ti trimis la o anumita data va recomand ,,OPEN REPORT,,
Dati o cautare pe net. si ve-ti gasi. Aceasta aplicatie deschide fisierul. rvs si extrage de acolo, ca antet datele firmei si data creerii fisierulu iar la salariati DOAR nume si prenume, cnp, salariu si sporurile legale pe care le au. FARA data de cand sunt etc.
Incercati si vedeti daca va ofera ceeace doriti. Nu a-ti spus prea multe pentru ce doriti listarea lui.

O zi buna

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: tiparire revisal

#6 Mesaj de ferenta »

Sunt total de acord cu dvs.Nu contează pentru ce doresc listarea lui...Am întrebat în ideea dacă mai apare la cineva eroarea asta, dacă nu cumva am eu vreo problemă cu programul SAGA, deoarece a fost o vreme când se putea tipări.De exemplu am unul listat în ianuarie 2013.
Dar dacă erorile enumerate mai sus de mine apar la toată lumea, atunci o să mă liniştesc în ideea că poate SAGA a blocat accesul la acel buton. :P Dar atunci pentru ce există acel buton?
Mai aştept şi alte păreri...
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

adrigela77
Mesaje: 499
Membru din: Joi Feb 17, 2011 1:23 pm

Re: tiparire revisal

#7 Mesaj de adrigela77 »

Buna ziua.......asa si dau OPEN REPORT pe google si apar gramada de variante....care face ce ai spus tu dragomirt?....ce si cum si etc?....multumesc mult ptr. ajutor. :oops:

dragomirt
Mesaje: 109
Membru din: Mar Mar 31, 2009 12:00 am

Re: tiparire revisal

#8 Mesaj de dragomirt »

este vorba de asta
http://www.opengov.ro/index.php/suport- ... e-open-gov

azi am verificat si este mai completa varianta din saga

ferenta, la mine merge listat din saga. Deci se poate eu am postat gresit. scuze

O zi buna

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: tiparire revisal

#9 Mesaj de ferenta »

În cazul ăsta cred că o să trimit mail la SAGA.
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11916
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: tiparire revisal

#10 Mesaj de septimiuv »

faceti actualizarea
s-a rezolvat problema cu tiparirea registrului

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: tiparire revisal

#11 Mesaj de ferenta »

Mulţumesc pentru pont, am actualizat şi s-a rezolvat problema.Să trăieşti mult şi bine... :P
Înseamnă că au avut problema asta şi alţii, doar că s-au sfiit să recunoască şi m-au lăsat să-mi consum neuronii degeaba, crezând că problema e doar la mine :lol: .
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

ionetei153
Mesaje: 444
Membru din: Lun Aug 28, 2006 12:00 am
Localitate: prahova

Re: tiparire revisal

#12 Mesaj de ionetei153 »

am tiparit registrul sal.din saga,insa cei de la ANAF, imi cer dovada depunerii la ITM a contractelor de munca.Am intrat ppe Reges,pe raport preluari si apar imagini suprapuse. Se poate rezolva sau treb sa merg la ITM ?
Daca pot sa ajut si nu o fac,degeaba exist.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: tiparire revisal

#13 Mesaj de herganiec »

registrul salariatilor listat si stampilat este dovada ca ai inregistrat si depus la ITM. Daca nu le convide dovada asta, nu iti ramane decat sa ii intrebi concret ce vor.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: tiparire revisal

#14 Mesaj de roncovf »

de regula, vor un PrinScreen dupa ecranul cu pagina din Revisal

cotirtam347
Mesaje: 14
Membru din: Mie Mar 12, 2008 12:00 am

Re: tiparire revisal

#15 Mesaj de cotirtam347 »

Din Revisalul de la ITM se poate face export in excel

Scrie răspuns