liste angajati pe tip de retinere

Mesaj
Autor
traiac811
Mesaje: 25
Membru din: Vin Mai 13, 2011 12:23 pm

liste angajati pe tip de retinere

#1 Mesaj de traiac811 »

Buna ziua

sunt foarte multi salariati, se lucreaza cu Sagab si la sfarsit de luna trebuie listat centralizatorul si listele cu retinerile pe institutie.
am Sindicat, CAR, etc.
nu pot am posibilitatea sa listez de nici unde listele pe tipuri de retineri pe CAR, pe SINDICAT, cu numele persoanei si suma retinuta..

trebuie sa le anexam la statele de plata.
Voi cum faceti ?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: liste angajati pe tip de retinere

#2 Mesaj de herganiec »

la mine nu exporta in Excel situatia retinerilor (la stat plata, tiparire, situatia retineri) in SAGAB.
Merge vizualizare pe ecran sau in PDF, doar in excel nu le pune apare fisierul gol ca mai jos.
http://imgur.com/a/B9VH1

am trimis la service dar nimic.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

maginap
Mesaje: 88
Membru din: Vin Oct 21, 2011 5:06 pm
Localitate: Resita

Re: liste angajati pe tip de retinere

#3 Mesaj de maginap »

In SAGAC merge tiparire in excel a situatiei retinerilor.
in SAGAB nu face.

traiac811
Mesaje: 25
Membru din: Vin Mai 13, 2011 12:23 pm

Re: liste angajati pe tip de retinere

#4 Mesaj de traiac811 »

Se poate face liste cumva din program Lista retinerilor la angajati pe TIPURI DE RETINERE ?
Adica am 200 de angajati si au retineri CAR vreo 47, apoi altii 29 au retineri la CETELEM(care se retin pe stat) si trebuie virat prin banca, apoi altii cu sindicat vreo 178.
Se poate liste cu fiecare RETINERE si cu angajatii care au retinerea ??

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: liste angajati pe tip de retinere

#5 Mesaj de herganiec »

si pe mine ma intereseaza aceasta optiune..
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

savulescud811
Mesaje: 22
Membru din: Joi Mai 25, 2017 12:11 pm

Re: liste angajati pe tip de retinere

#6 Mesaj de savulescud811 »

S-a rezolvat cu aceasta optiune?Exista posibilitatea sa listam pe tipuri de retinere?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: liste angajati pe tip de retinere

#7 Mesaj de herganiec »

nu. Trebuie tot manual. Eu export toate retienrile in excel si apoi elimin randurile goale, completez retinerile unde nu e completat (la cei care au mai mult de o retinere) si apoi puteti filtra si lista retinerile pe tipuri (CAR, SINDICAT, RATE, ETC.) cu numele fiecaruia si suma retinuta. Poate va ajuta.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

savulescud811
Mesaje: 22
Membru din: Joi Mai 25, 2017 12:11 pm

Re: liste angajati pe tip de retinere

#8 Mesaj de savulescud811 »

Multumesc frumos.Sigur ca ajuta!
O idee de cum se tine ,cel mai simplu, evidenta retinerilor pe fiecare angajat ?Nu avem decat programul de salarii in SAGA.Am vazut ca exista o optiune ,, de la-pana la" dar e greoi de lucrat asa.Sunt peste 200 de salariati si au diverse retineri (CAR -imprumut ,fond ,pensii alimentare,executari silite ,etc).
Inca un mare multumesc.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: liste angajati pe tip de retinere

#9 Mesaj de herganiec »

Am si aceasta dar intr-un excel cu care am evidenta la suma de retinut totala, apoi toate sumele retinute si soldul ramas de plata. :)
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns