CM Sarcina si lauzie

Mesaj
Autor
iliel226
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 01, 2006 12:00 am

CM Sarcina si lauzie

#1 Mesaj de iliel226 »

Buna ziua.Am o problema cu CM cod 8 sarcina si lauzie. Indemnizatia zilnica aferenta CM initial din 09.2016 este 120,01. La CM din urmatoarele luni pana la 126 de zile este diferita. In fiecare luna indemnizatia a scazut. In baza de calcul a fost preluat venitul aferent 6 luni . In oct.a fost inclus in calcul indemnizatia CM din initial . In nov, indemnizatia din sept.si oct.s.a.m.d pana la 126 zile. Nu am vazut gresala decat in ianuarie cand am facut dosarul pt.recuperarea sumelor.Acum trebuie sa refac situatii si sa depun rectificative la d.112.
Intrebarea este cum pot modifica in program , ce instructiune sa dau pt. a face rectificarile respective la indemnizatie ? ( Sunt foarte necajita ca nu am identificat eroarea la timp) Sincer am fost convinsa ca programul preia datele corect . nu stiu unde gresesc. Multumesc :? :?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: CM Sarcina si lauzie

#2 Mesaj de tomac »

Le preia. Dacă vi s-a afișat altă bază de calcul este pentru că ați introdus eronat datele din certificatul de concediu, cel puțin seria și numărul CM inițial au fost operate eronat. Programul nu preia nimic în acel ecran. El propune niște informații, dar care se operează manual de către operator. Baza de calcul nu se modifică dacă datele sunt operate corect.

Pentru a rezolva este necesar să devalidați statele de salarii și să operați corect CM. Apoi să re-validați și să depuneți rectificative.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

iliel226
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 01, 2006 12:00 am

Re: CM Sarcina si lauzie

#3 Mesaj de iliel226 »

Multumesc pt.sfat. Mai verific si mai incerc.O zi frumoasa. :)

Scrie răspuns